Iza Łęcka Iza Łęcka 07.08.2020 11:05
Ghost of Tsushima PS4
670V

Ghost of Tsushima podbiło PSN. Gra najchętniej pobieranym tytułem w 2 regionach

Ghost of Tsushima osiągnęło znakomite wyniki na całym świecie, nie powinno więc dziwić, że również na PlayStation Store gracze niezwykle chętnie sięgali po ekskluzywną produkcję z PlayStation 4. Sony podało zestawienie tytułów, które były w ostatnim miesiącu najczęściej pobierane.

Ostatnio wspominaliśmy o bardzo dobrych wynikach Ghost of Tsushima w Wielkiej Brytanii, natomiast już wcześniej japońska korporacja określiła tytuł mianem „najszybciej sprzedającego się nowego IP” Sony. Przygoda Jina Sakai osiągnęła dobre rezultaty nie tylko w fizycznej dystrybucji, ale również w cyfrowej sprzedaży, będąc najchętniej pobieraną produkcją na PlayStation 4 lipca. Ghost of Tsushima zadebiutowało w połowie miesiąca.

Tytuł Sucker Punch Productions uplasował się w czołówce zestawienia z dwóch rynków, ale warto bliżej przyjrzeć się liście z Europy – na drugim i trzecim miejscu znalazły się pozycje z serii Far Cry. Nie mówimy tutaj o sprzedaży, a pobieraniu, jednak spore zainteresowanie tytułami Ubisoftu mogło również pozytywnie wpłynąć na wyniki deweloperów – w końcu nie wszyscy gracze musieli posiadać wcześniej gry.

Interesujące różnice dostrzec można także na listach dotyczących pozycji PlayStation VR i free-2-play: tutaj o miano najpopularniejszych tytułów rywalizowały ze sobą kolejno Marvel’s Iron Man VR z Beat Saber oraz Call of Duty: Warzone z Fortnite. Graczom z poszczególnych regionów w lipcu najbardziej do gustu przypadły odmienne gry.

Zestawienie pobranych gier oraz dodatków z PlayStation Store (lipiec)

PlayStation Store - pobieranie gier - lipiec - 2020 - 1

PlayStation Store - pobieranie gier - lipiec - 2020 - 2

PlayStation Store - pobieranie gier - lipiec - 2020 - 3

PlayStation Store - pobieranie gier - lipiec - 2020 - 4

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/08/06/playstation-store-julys-top-downloads-5

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch