Iza Łęcka Iza Łęcka 06.08.2020 12:48
Mafia Remake
2589V

Mafia Remake prezentuje się efektownie. Twórcy udostępnili klimatyczne materiały

Mafia Remake to dla wielu graczy jedna z najważniejszych premier najbliższych tygodni. Deweloperzy udostępnili nowe grafiki koncepcyjne oraz materiały z gry, by przedstawić inspiracje, które miały niebagatelny wpływ na odświeżenie produkcji.

Twórcy odrestaurowanej Mafii zaprezentowali już gameplay oraz zwiastun zapraszający do odnowionej przygody Tommy'ego Angelo. W najnowszej wiadomości Petr Motejzik, dyrektor grafiki w Hangar 13, opowiedział o inspiracjach, jakie były szczególnie pomocne w trakcie prac. Udostępniono również zestaw grafik koncepcyjnych oraz nowych screenów prezentujących przygodę.

Mafia: Edycja Ostateczna i klimatyczne grafiki koncepcyjne

Petr Motejzik podkreślił, że zespół Hangar 13 musiał spełnić oczekiwania graczy, zapewniając najwyższą jakość oprawy, która jednocześnie będzie zgodna z oryginałem i klimatem lat 30.:

„Wiedzieliśmy doskonale, jak oryginalna Mafia jest postrzegana przez fanów i musieliśmy tworzyć zgodnie z jej dziedzictwem. To dlatego naszym priorytetem było zachowanie jak największej liczby elementów z oryginalnej produkcji, a następnie maksymalne ulepszenie ich”

Gracze mogą oczekiwać ogromnych udoskonaleń względem oryginału, gdyż pierwotna wersja zadebiutowała lata temu – od tego czasu wiele aspektów prac nad grami uległo zmianie, a twórcy mogą teraz korzystać z najnowocześniejszych technologii:

„Prace nad pierwowzorem zostały zakończone 18 lat temu, a technologia będąca jego fundamentem była jeszcze starsza, a więc postępy są ogromne! Przykładowo, możemy dokładnie określić jak działa oświetlenie i odbicia, a tym samym zmienić nieco atmosferę i wrażenia w trakcie misji. Dodaliśmy tysiące detali z epoki, symulację ruchu płaszczów postaci, ulepszyliśmy animacje i mimikę twarzy – wszystkie te aspekty wzmacniają filmowe wrażenia z gry.”

Najważniejsze dla przedstawicieli z Hangar 13 było zapewnienie dusznej atmosfery miasta, które zostało wypełnione licznymi detalami. Celem ekipy jest, by gracze poczuli się jak członek rodziny mafijnej. W Mafia: Edycja Ostateczna zatopimy się w jak najbardziej autentycznym świecie, doświadczając tętniącego życiem miasta:

„Chcieliśmy, żeby gracz naprawdę poczuł się jak członek rodziny mafijnej; aby poczuł atmosferę w barze Salierich, gdzie ma swoją siedzibę gang dona. Poświęciliśmy mnóstwo czasu na detale i autentyczność, aby gracze mogli wejść do baru, kuchni, warsztatu, garażu, biura Salieriego i tak dalej. Wszystko tętni życiem. Praktycznie czuć zapach wody kolońskiej, drogich perfum i cygar wypalanych przez eleganckich mężczyzn z garniturach. A to wszystko pomieszane jest z zapachem opon i paliwa z garażu Ralphiego.”

Mafia Remake - 1

Mafia Remake - 2

Mafia Remake - 3

Mafia Remake - 4

Mafia Remake - 5

Źródło: https://mafiagame.com/pl-PL/news/mafia-definitive-edition-art/

Tagi: 2K Games grafiki koncepcyjne Hangar 13 Mafia: Edycja Ostateczna