Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2020 19:02
FIFA 21 kontrowersyjne cieszynki
2474V

FIFA 21 usuwa „toksyczne cieszynki”. EA Sports rezygnuje z niektórych ruchów piłkarzy

W FIFA 21 nie pojawią się dwie popularne cieszynki. EA Sports uważa, że ruchy graczy były toksyczne i zdecydowano się pozbyć kontrowersyjnych ruchów piłkarzy. Jest to ciekawa decyzja.

Electronic Arts potwierdziło kolejną ważną wiadomość dotyczącą nowej odsłony serii FIFA. W najnowszej części piłki nożnej od EA Sports zabraknie dwóch cieszynek: „Shush” oraz „A-OK”. Sytuacja jest interesująca, ponieważ firma zdecydowała się zareagować na prośby graczy, którzy uważają obie animacje za „toksyczne”.

„Shush” to klasyczne „uciszanie”, dzięki któremu możemy znacząco wydłużyć moment celebracji strzelonego gola, więc można powiedzieć, że ta decyzja ma w zasadzie sens – jak wiadomo EA Sports stara się zmniejszyć niepotrzebne sytuacje na ekranie i chce oferować samą rozgrywkę. Inna sytuacja jest w przypadku „A-OK” – animacja została wprowadzona w ubiegłym roku i jest to cieszynka wykonana przez Dele Alliego. Ta zmiana została prawdopodobnie dokonana z powodu porównania gestu do „OK”, ponieważ ruch ręką ma być łączony z ideologią białej supremacji.

EA Sports postanowiło zareagować, ale oczywiście w grze pojawią się nowe cieszynki, które pozwolą nam świętować kolejne udane akcje. Na pełną prezentację nowych ruchów musimy jeszcze zaczekać.

Poniżej zobaczycie obie usunięte cieszynki i zapraszam do zapoznania się z naszymi wrażeniami z FIFA 21.

Źródło: https://www.polygon.com/2020/8/5/21355631/fifa-21-emotes-goal-celebrations-toxic-online-ps4-xbox-one-pc-ps5-xbox-series-x

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21