Iza Łęcka Iza Łęcka 09.07.2020 08:54
Call of Duty Warzone
3276V

Call of Duty: Warzone bez gestu „OK”. Gracze łączą ruch z kontrowersyjnym znaczeniem

Infinity Ward bez żadnego ostrzeżenia usunęło gest „OK” z Call of Duty: Modern Warfare i Call of Duty: Warzone. Twórcy nie tłumaczą decyzji, która zdaniem wielu graczy może być powiązana z kontrowersyjnym, rasistowskim znaczeniem. 

W Call of Duty: Modern Warfare i Call of Duty: Warzone zostały przygotowane różne gesty, dzięki którym gracze szybko komunikują się ze sobą. Infinity Ward zdecydowało się jednak usunąć jeden z ruchów – od teraz entuzjaści strzelanek nie mogą pokazywać „OK”.Deweloperzy nie udzielają komentarza do omawianej decyzji, ale zdaniem wielu graczy ma to związek z ideologią białej supremacji. Jak połączono „OK” z rasistowskim przekonaniem, że biali są lepsi od ludzi innych ras? W 2017 roku użytkownicy 4chana rozpoczęli kampanię, która miała pokazać, że „OK” jest jednym z symboli nienawiści. Według przedstawionych informacji – ułożenie dłoni podczas wykonywania „OK" ma symbolizować litery „WP” (w domyśle zwrot „White Power”/ "White Pride"). Dwa lata później, owy ruch ręki został oficjalnie uznany za rasistowski gest. 

„OK” jest dla wielu zwykłym potwierdzeniem, że wszystko jest w porządku, jednak grupa użytkowników 4chan chciała usilnie połączyć gest z rasistowskim symbolem, co okazało się sukcesem. Twórcy ostatnich części Call of Duty nie uzasadniają usunięcia "OK", jednak w obliczu panującej na świecie sytuacji, zastosowane zmiany najpewniej mają na celu pozbycie się wszelkich kontrowersyjnych elementów z produkcji.

Gest „OK” w Call of Duty wyglądał następująco:

OK CALL OF DUTY

Źródło: https://mp1st.com/news/modern-warfare-ok-gesture-stealth-most-likely-due-to-white-supremacist-connection

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward