Mulan z datą premiery na Disney+ i w kinach. Subskrybenci muszą dopłacić do filmu

Filmy/seriale
1558V
Mulan z datą premiery na Disney+ i w kinach. Subskrybenci muszą dopłacić do filmu
Iza Łęcka | 05.08.2020, 10:23

Disney nie może zapewnić bezproblemowej premiery „Mulan”, dlatego też produkcja zadebiutuje w niektórych kinach, trafiając jednocześnie do Disney+. Niestety, abonenci usługi będą musieli dopłacić, by móc zobaczyć nową wersję historii legendarnej księżniczki.

Kampania promocyjna „Mulan” trwa od kilku miesięcy – film został porównany z oryginałem, otrzymał również poruszający zwiastun „Odkryj kim jesteś”. Produkcja podąża wyboistą drogą: pierwotnie miała trafić na wielki ekran już 27 marca 2020 roku, ale pandemia odcisnęła swoje piętno na planach korporacji Myszki Miki. W następnych krokach Disney informował o premierze pod koniec lipca oraz pod koniec sierpnia, jednak obecnie podjęto inną decyzję.

Dalsza część tekstu pod wideo

Disney w nocy potwierdził ostateczną datę premiery filmu: „Mulan” będzie dostępna w wybranych kinach od 4 września. Jednocześnie nowa historia chińskiej wojowniczki zostanie udostępniona na Disney+, jednak widzowie korzystający z usługi nie otrzymają dostępu do obrazu za darmo – pomimo uiszczania miesięcznej opłaty, użytkownicy Disney+ zobaczą film po dodatkowej wpłacie 29,99 dolarów. Zgodnie ze słowami przedstawiciela Disney+, widzowie "będą mieli stały dostęp do filmu tak długo, jak długo pozostają abonentami usługi".

Bob Chapek, dyrektor generalny Disneya, zapewnił, że poszukiwanie najlepszego, alternatywnego sposobu dystrybucji historii Mulan w różnych krajach było nie lada wyzwaniem. Dla włodarzy korporacji stało się jasne, że pandemia bardzo utrudni wszelkie plany związane z niektórymi premierami.

Disney+ nie jest dostępny w Polsce, choć dotychczas filmy korporacji pojawiają się w naszym kraju na HBO GO. Aktualnie nie wiemy, czy „Mulan” podąży drogą „Artemisa Fowla”, który w zeszłym tygodniu został udostępniony na serwerach HBO.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/8/4/21354593/mulan-release-date-disney-earnings-warner-bros-tenet-theaters + https://www.insider.com/mulan-is-coming-to-disney-plus-rent

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper