Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.08.2020 22:36
PS5 DualSense PlayStation 5
4861V

PS5 z pełną prezentacją akcesoriów. DualSense, kamera, pilot i słuchawki w szczegółach

Sony ponownie zaktualizowało podstronę PS5, na której teraz znalazły się szczegóły urządzeń do PlayStation 5. Gracze mogą poznać dodatkowe informacje oraz spojrzeć na pełną prezentację akcesoriów do next-genowego PlayStation.

Sony zaprezentowało wczoraj szczegóły wykorzystania akcesoriów z PlayStation 4 na PlayStation 5, ale firma nie zapomina również o nowych urządzeniach, które zostały zapowiedziane z PS5. Na stronie Sony pojawiła się aktualizacja i nowe wizualizacje sprzętów.

W przypadku kontrolera DualSense firma podkreśla, że haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery zmienią nasze doświadczenie. To dwa najważniejsze elementy, ale jednocześnie pad otrzyma wbudowany mikrofon oraz wejście na słuchawki (3,5mm jack). Nowością jest również przycisk „Create”, który zastąpi „Share”, wbudowany akumulator będziemy ładować za pomocą kabla na USB (Typu-C), ładowarka oferuje sloty na dwa DualSense, a pad otrzymał także akcelerometr oraz żyroskop.

Nowy headset Pulse 3D został „stworzony dla nowej generacji”. Gracze korzystający ze słuchawek mogą liczyć na pełne wykorzystanie technologii Tempest 3D AudioTech, która ma zaoferować zupełnie nowe wrażenia. Sprzęt posiada dwa schowane mikrofony do komunikacji ze znajomymi, a dzięki zamieszczonym przyciskom możemy szybko wyciszyć majki, zmienić głośność rozgrywki lub wpłynąć na czat. Słuchawki będą działać na jednym ładowaniu przez 12 godzin, możemy je podłączyć do PS5, PS4, PC (Windows) lub macOS za pomocą dołączonego adaptera. Dzięki wejściu 3,5mm jack headset wykorzystamy także podczas gry na PlayStation VR.

Najmniej ciekawy wydaje się pilot, którego design dobrze komponuje się z PlayStation 5 i DualSense, ale nie możemy tutaj liczyć na duże atrakcje – sprzęt pozwala na kontrolowanie multimediów, PS5 (poruszanie się po menu) czy też pozwoli na przełączenie kanałów w TV (nadajnik IR2).

Lepiej zapowiada się nowa kamera, która będzie nagrywać obraz za pomocą dwóch obiektywów do przechwytywania obrazu w 1080p. Propozycja współpracuje z kontrolerem DualSense i pozwoli na szybkie tworzenie, nagrywanie i udostępnianie rozgrywki – tutaj przyda się przycisk „Create” na padzie. Firma przygotowała regulowaną podstawkę, a dzięki wbudowanej technologii w prosty sposób pozbędziemy się tła – w trakcie relacji możemy pokazywać tylko siebie.

Źródło: https://www.playstation.com/

Tagi: PlayStation 5 ps5 sony