Iza Łęcka Iza Łęcka 04.08.2020 11:39
Forza Motorsport (2021)
1231V

Nowa Forza Motorsport trafi także na Xboksa One. Gra wspiera Smart Delivery

Microsoft zapowiadając nową część serii Forza Motorsport skupił się na potwierdzeniu next-genowej jakości. Gra z piskiem opon przybędzie nieco później, ale nie oznacza to, że Turn 10 Studios zapomniało o Xboksie One. Wykorzystane zostaną możliwości programu Smart Delivery.

W trakcie Xbox Games Showcase nie zabrakło nowej odsłony serii Forza, choć obecnie nie poznaliśmy szczegółów dotyczących premiery gry. Tytuł został „zaprojektowany na nowo dla nowej generacji” i, zgodnie z planami, zapewni rozgrywkę w natywnej rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, z wykorzystaniem ray tracingu.

Wskazanej jakości możemy oczekiwać na Xboksie Series X oraz PC, ale najwidoczniej produkcja będzie również dostępna na Xboksie One. Microsoft w samej prezentacji skupił się na next-genowych możliwościach tytułu, choć na witrynie konsoli pojawiła się wzmianka o pozycji – wyścigi zaoferują: „4K, 60FPS, DirectX Raytracing, Smart Delivery”.

Ta ostatnia adnotacja pozwala sądzić, że Forza Motorsport przyjedzie na dwie generacje, ponieważ Smart Delivery pozwala grać w „najlepsze wersje gier”. Jeśli zakupimy tytuł na Xboksa One, za darmo otrzymamy wersję na Xboksa Series X. W programie znajduje się między innymi Cyberpunk 2077 oraz Assassin’s Creed Valhalla. Trzeba podkreślić, że nie mamy tutaj do czynienia ze zwykłą Wsteczną Kompatybilnością, gdyż deweloperzy będą wykorzystywać najnowsze narzędzia oraz technologie – takie jak między innymi wsparcie ray tracingu. 

Pozostaje więc oczekiwać na oficjalne potwierdzenie owej wiadomości ze strony Microsoftu.

Forza Motorsport Xbox One Xbox Series X PC

Źródło: https://gamingbolt.com/next-forza-motorsport-supports-smart-delivery

Tagi: Forza Motorsport (2021) microsoft turn 10 studios