Rockstar Games i 2K Games przeniosą kolejne gry na PS5 i Xboksa Series X. Take-Two jest „pewne”

Gry
2874V
Rockstar Games i 2K Games przeniosą kolejne gry na PS5 i Xboksa Series X. Take-Two jest „pewne”
Iza Łęcka | 04.08.2020, 07:40

W nocy Take-Two potwierdziło kolejne kapitalne wyniki, natomiast podczas spotkania z inwestorami Strauss Zelnick odniósł się do prac nad następnymi odświeżonymi kotletami zmierzającymi na PlayStation 5 i Xboksa Series X. GTA 5 to dopiero początek.

Podczas The Future of Gaming potwierdzono nowe wydanie GTA 5, które trafi również na Xboksa Series X –  mimo iż jest to pierwsza odświeżona produkcja zapowiedziana przez Rockstar, możemy powoli się przygotowywać, że deweloperzy przeniosą kolejne gry pomiędzy generacjami.

Na spotkaniu z inwestorami Strauss Zelnick nie zapowiedział konkretnych premier, ponieważ za owe ogłoszenia odpowiedzialne będą studia. Dyrektor generalny Take-Two wyraził jednak swoją pewność, że kolejne odświeżone tytuły trafią na next-geny:

„Jeśli chodzi o wasze pytanie dotyczące innych starszych tytułów na konsole nowej generacji, to zawsze zostawiamy te zapowiedzi naszym wytwórniom, ale jestem pewien, że w przyszłości będzie ich więcej.”

Take-Two jest wydawcą Rockstar Games oraz 2K Games, więc możemy przypuszczać, że drogą GTA 5 podąży między innymi Red Dead Redemption 2 oraz Borderlands 3 – wskazane pozycje są wciąż wspierane i w przyszłym roku na pewno będą otrzymywać jeszcze wiele aktualizacji. I wiele wskazuje, że to tylko początek, ponieważ w katalogu giganta branży znajduje się wiele uznanych i popularnych IP, które mogą łatwo znaleźć się na następnej generacji.

Warto dodać, że 2K zajmuje się rozwojem takich IP jak: Mafia, BioShock, XCOM, Sid Meier's Civilization czy też NBA 2K, więc mówimy o całkiem pokaźnej liczbie gier do potencjalnego odświeżenia. Strauss Zelnick na spotkaniu z inwestorami zapowiedział, że GTA 5 otrzyma szereg ulepszeń, a kolejne wydanie gry wykorzysta moc nowej generacji.

Źródło: https://gamingbolt.com/take-two-ceo-is-sure-more-older-titles-will-be-brought-to-ps5-xbox-series-x

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper