Iza Łęcka Iza Łęcka 22.07.2020 11:17
World of Tanks WWE
1093V

World of Tanks otrzymuje cross-play na konsolach. Wargaming rozpoczyna współpracę z WWE

Wargaming nieustannie dba o rozwój World of Tanks. Tym razem wprowadzono cross-play na konsolach oraz zapowiedziano nowe atrakcje. Gracze ponownie sprawdzą tryb RTS, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród wielu czołgistów.

World of Tanks jest stale rozwijany na kilku frontach. Deweloperzy troszczą się o wersję na PC, przygotowują nowości na urządzeniach mobilnych, nie zapominając przy tym o konsolowcach. Wargaming właśnie udostępniło aktualizację 5.0, która wprowadza cross-play pomiędzy graczami korzystającymi z Playstation 4 i Xboksa One. Jak zostało zapowiedziane, że sympatycy czołgów od dawna czekali na moment, by móc zmierzyć się z przeciwnikami reprezentującymi inną platformę.

Co więcej, Wargaming potwierdził także współpracę z WWE – najnowsza aktualizacja wprowadzi do gry pięć legendarnych czołgów kolekcjonerskich inspirowanych gwiazdami WWE: The Undertaker, Becky Lynch, Andre the Giant, Sgt. Slaughter oraz „Stone Cold” Steve Austin. Na dobry początek można będzie odblokować pojazd Steve'a Austina (dostęp do czołgu uzyskujemy po wykonaniu zestawu misji), a pozostałe maszyny stanowią część przepustki sezonowej lub można je zakupić w sklepie premium gry.

Twórcy postanowili zaszaleć i przeprojektowali garaże. Każdy z czołgów WWE otrzyma swoją odpicowaną miejscówkę – zapewniono unikatowe wprowadzenie, nowe elementy wizualne i dwa zestawy załogi: wspomniane gwiazdy oraz legendy takie jak Roman Reigns, “Macho Man” Randy Savage, “Rowdy” Roddy Piper, Ric Flair i Shawn Michaels, którzy dołączą do produkcji w sierpniu.

Gracze otrzymają także szansę sprawdzenia swoich umiejętności na strategicznej arenie, bowiem do World of Tanks powraca tryb RTS. Zmiany zapowiedział TJ Wagner, producent wykonawczy w Wargaming Chicago-Baltimore:

„Aktualizacja 5.0 jest prawdopodobnie największą od dobrych kilku lat. Partnerstwo z WWE to fantastyczna sprawa, która przynosi mnóstwo nowej zawartości dla naszych graczy. Ponadto, crossplay był oczekiwany wśród naszej społeczności i właśnie stał się możliwy, a gracze na PlayStation i Xboksie będą łączyć się w bitwy szybciej i lepiej.”

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: playstation 4 ps4 Wargaming.net World of Tanks Xbox One