Iza Łęcka Iza Łęcka 03.08.2020 09:28
Serial Cleaner Sony Pictures Television
445V

Sony zajmie się serialem Polaków. Twórcy Serial Cleaner podpisali umowę z Sony Pictures Television

Sony Pictures Television oficjalnie pracuje nad serialem „The Last of Us”, choć następną produkcją w ramówce korporacji może być „Serial Cleaner”. Polacy podpisali umowę na stworzenie produkcji, którą zajmie się japoński gigant.

W marcu informowaliśmy o serialu telewizyjnym „Serial Cleaner”, wspominając o nawiązaniu współpracy pomiędzy Polakami a Agency for the Performing Arts (APA). Jak się jednak okazuje, Sony jest zainteresowane projektem. Sony Pictures Television nawiązało współpracę ze studiem, na mocy której Serial Cleaner może trafić na ekrany jako serial animowany:

„Serial Cleaner ma ogromną szansę, by już wkrótce trafić na ekrany. Wszystko za sprawą podpisanej umowy z amerykańskim partnerem – Sony Pictures Television Inc. Jej warunki są bardzo podobne do tych, które ustaliliśmy ponad rok temu z Legendary. Choć tamta współpraca nie przyniosła efektów i umowa wygasła, to czujemy, że jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko stworzenia serialu, jak dzisiaj. Wszystko dlatego, że Sony chce stworzyć serial animowany. Obecnie z powodu COVID-19 animacje są gorącym tematem (głównie z powodów logistycznych), a SPT ma własne studio animacji, co tym bardziej otwiera nam przestrzeń do współpracy. Już teraz widzimy duże zaangażowanie ze strony amerykańskiego partnera”

Powyższe słowa powiedział Michał Mielcarek, prezes Draw Distance, którego firma przygotowuje obecnie drugą część Serial Cleaner. Gra została zapowiedziana w czerwcu i jak dotąd nie znamy oficjalnej daty premiery.

Michał Mielcarek potwierdził również, że Sony przysługuje prawo opcji nabycia na wyłączność autorskich praw majątkowych gry Serial Cleaner. Draw Distance może liczyć na jednorazową opłatę, a umowa z producentem może zostać przedłużona na kolejny rok za dodatkową opłatą. Sony może otrzymać prawa do ekranizacji gry oraz możliwość udostępnienia historii w Internecie:

„Wszelkie prawa związane z Serial Cleanerem jako grą wideo, w tym praw do wydania, sprzedaży i dystrybucji dalszych wersji tytułu pozostają u nas” - powiedział Michał Mielcarek

Polacy nadal będą rozwijać popularną markę i opracowywać kontynuację.

Źródło: Informacja prasowa: InnerValue Investor Relations

Tagi: Draw Distance serial cleaner serial cleaners sony Sony Pictures Television