Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.08.2020 08:30
PlayStation 4 koniec PS
7088V

PlayStation 4 mogło być ostatnią konsolą Sony. Ogromny sukces uratował sytuację

Wygląda na to, że dokument "The PlayStation Revolution" zdradzi mnóstwo ciekawych informacji na temat marki. Dowiemy się choćby o tym, że przygoda Sony z konsolami mogła skończyć się wraz z obecną generacją. 

PlayStation przeżywa obecnie niezły okres. Udane zapowiedzi nowej konsoli oraz wizja kolejnego wydarzenia z nią związanego sprawiają, że cały czas się o niej mówi.  Jak wiadomo od kilku dni, już za miesiąc, 7 września, ma się ukazać „From Bedrooms to billions: The PlayStation Revolution” - film będący dokumentem o historii rzeczonej marki. 

I wygląda na to, że wspomniany materiał może być znacznie ciekawszy, niż wielu się spodziewa. Okazuje się bowiem, że niektórzy dostali wcześniejszy dostęp do wideo i już teraz pojawiają się bardzo mocne doniesienia, o których można było tam usłyszeć. Autorem niezwykle interesującej wypowiedzi jest były dyrektor wykonawczy Sony, Shahid Kamal Ahmad.

Ujawnił, że Sony przeszło przez trudny okres przy PS3, co skutkowało przemianą marki z korporacyjnego punktu widzenia. Według ex-dyrektora była to bardzo potrzebna transformacja, która zrodziła sukces PlayStation 4. Sony wiedziało bowiem, że może to być koniec ery konsol w firmie:

To był bardzo trudny okres (lata PlayStation 3 - przyp. red.), ponieważ trzeba było włożyć dużo pracy, aby nadrobić powstały deficyt techniczny oraz pieniężny, które pojawiły się przy premierze tego niezwykłego sprzętu.

PlayStation, które funkcjonowało pod koniec ery PlayStation 3, było o wiele bardziej ostrym, zdeterminowanym i skupionym bytem - i nie mówię tego z osobistego punktu widzenia, ale z perspektywy korporacyjnej - niż arogancka organizacja na początku rzeczonej ery.

Myślę, że nawet my byliśmy zaskoczeni tym, jak entuzjastycznie przyjęto PS4, ponieważ było to również swego rodzaju odkupienie. Przeszliśmy przez pożar z PS3, a teraz wszystko było na linii. Musieliśmy zrobić to dobrze, a jeśli nie, to mógł być koniec PlayStation.

Wygląda więc na to, że wizja ewentualnego zakończenia projektu, jakim jest świat konsol Sony, zmotywowała twórców, aby całkowicie zmienić punkt widzenia i podejście do całego procesu. Jak przyznaje Pan Ahmed, wpłynęło to na dzisiejszy obraz PlayStation 4 i postrzeganie tej konsoli przez społeczność graczy. 

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/08/01/how-ps4-success-saved-playstation/

Tagi: PlayStation PS Shahid Kamal Ahmed Sony