Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2020 08:10
PlayStation logo
1681V

Dokument o historii PlayStation nadciąga. Gracze poznają „Rewolucję PlayStation”

Już na początku września swoją premierę będzie miał dokument opowiadający o marce PlayStation. „From Bedrooms to billions: The PlayStation Revolution” to historia, która może zainteresować wielu graczy.

Od 7 września będzie dostępny dokument zatytułowany „From Bedrooms to billions: The PlayStation Revolution”, w którym przybliżone zostaną kulisy 25-lecia marki PlayStation. Data nie jest przypadkowa, ponieważ 9 września Sony będzie świętować ćwierćwiecze od premiery „Szaraka” na amerykańskim rynku.

Dokument będzie zawierał wywiady z osobami zaangażowanymi w powstanie marki PlayStation, perypetie rozwijania kolejnych, ikonicznych gier oraz historie twórców, którzy mieli niebagatelny wpływ na rozwój całej branży. W produkcji nie mogło zabraknąć opisanych doświadczeń oraz rozmów między innymi z Markiem Cernym, Hideo Kojimą, Jimem Ryanem czy też Shinji Mikamim.

Opowieść dla wiernych fanów marki PlayStation zostanie udostępniona w wersji fizycznej na Blu-ray i DVD, choć widzowie będą mogli zobaczyć produkcję również na serwisach VOD. Aktualnie jednak nie potwierdzono premiery w Polsce.

Jeżeli jesteście zainteresowani tematami dotyczącymi japońskiej korporacji - Sony przedstawiło telewizory "Gotowe na PlayStation 5", a w next-genie doświadczymy nowej funkcji Activities.

Źródło: https://www.ign.com/articles/playstation-documentary-featuring-hideo-kojima-mark-cerny-and-more-announced-for-september?sf125972569=1

Tagi: dokument From Bedrooms to billions: The PlayStation Revolution playstation trailer zwiastun