Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.07.2020 16:53
outriders
784V

People Can Fly zapowiada nowy tytuł AAA i tworzy oddział w Nowym Jorku

People Can Fly rozbudowało nowojorski oddział i powierzyło mu pracę nad nowym projektem AAA, którym ma być przygodowa gra akcji zmierzająca wyłącznie na next-geny.

Twórcy takich produkcji jak BulletstormGears of War: Judgment czy zmierzającego na rynek Outriders ogłosili dzisiaj, że pracują nad nowym projektem AAA, który pojawi się na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X oraz platformach streamingowych. Nowy projekt jest prowadzony przez nowojorski oddział studia, który planuje w ciągu najbliższego roku zatrudnić wielu nowych pracowników. Rekrutacja jest już prowadzona - oferty pracy możecie znaleźć po kliknięciu w ten link.

Tajemnicza przygodowa gra akcji jest przygotowywana przez szefa dopiero co powstałego oddziału, Davida Grijnsa, i dyrektora kreatywnego, Rolanda Lesterlina. Deweloperzy ściśle współpracują z zespołami umiejscowionymi w Warszawie, Rzeszowie i Newcastle, aby stworzyć najambitniejszy projekt. Nowojorska ekipa zostanie znacząco powiększona w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. W międzyczasie People Can Fly otworzy nowe, startupowe studio w Montrealu. Na temat firmy wypowiedział się CEO, Sebastian Wojciechowski, który jest zadowolony z rozwoju PCF.

Niezwykła energia wypełnia atmosferę w naszej firmie. W zeszłym roku ogłosiliśmy otwarcie nowojorskiego oddziału i po raz pierwszy ujawniliśmy Outriders. Dziś mamy 250 pracowników i z radością wkraczamy w kolejny etap rozwoju naszej firmy. Naszym celem od samego początku była rozbudowa PCF w kierunku multi projektowego studia oraz dalsze umacnianie obecności naszej marki na rynku światowym. Premiera konsol nowej generacji jeszcze w tym roku sprawia, że jesteśmy niezwykle podekscytowani przyszłością naszego studia i całej branży.

Na koniec Roland Lesterlin, dyrektor kreatywny next-genowego tytułu, dodał parę słów nt. nowojorskiej ekipy:

W dzisiejszych czasach mieć okazję pracy przy nowym tytule AAA to rzadkość i ogromny zaszczyt. Móc tworzyć go od podstaw – to już naprawdę coś zupełnie wyjątkowego. Szukamy pomysłowych i otwartych ludzi, którzy pomogą nam kształtować wizję tego niesamowitego, nowego świata, który budujemy.

Teraz musimy czekać na premierę Outriders, która jest zapowiedziana na koniec bieżącego roku. Dopiero po niej rodzimi deweloperzy będą chcieli szerzej rozmawiać o swojej tajemniczej produkcji.

Źródło: Informacja Prasowa

Tagi: Outriders People Can Fly Square Enix