Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.07.2020 16:24
Ghost of Tsushima
1195V

Ghost of Tsushima - błąd pozwala unosić się w powietrzu przez wieczność

Jeden z użytkowników Reddita odnalazł błąd w Ghost of Tsushima, dzięki któremu może unosić się w powietrzu.

Parę dni temu informowaliśmy o błędzie, który pozwalał mongolskim dowódcom, mimo braku głowy, czołgać się po podłodze. Teraz w sieci furorę robi kolejny glitch w najnowszej produkcji Sucker Punch, który umożliwia Jinowi Sakaiowi, głównemu bohaterowi Ghost of Tsushima, unosić się w powietrzu przez wiecznośc, i to dosłownie.

Problem pojawia się u ciekawskich graczy w Toyotamie, czyli drugim regionie. To właśnie tam trafiamy do pewnego oblężonego miasta przez Mongołów, którzy są na zdecydowanie wyższym poziomie od samurajskiego wojownika, aby nie dało się ich pokonać - jest to jednak wyjaśnione fabularnie. Jeśli natomiast spróbujemy swoich sił, i zaatakujemy mongolski obóz, zostaniemy zasypani gradem strzał.

Tak też dzieje się w przypadku użytkownika posługującego się pseudonimem lys1030. Problem polega na tym, że gdy pierwszą strzałę przyjmiemy będąc w powietrzu, Jin zacznie wykonywać animację zatrzymującą jego opadanie, a skoro przeciwnicy korzystają z łuku w ekspresowym tempie, główny bohater nie może znaleźć się na ziemi.

Jasne jest, że Jin powinien umrzeć po 2-3 celnych uderzeniach. Sucker Punch nie pomyślało jednak nad zbroją samurajskiego klanu, która regeneruje hart ducha, odpowiedzialny za odzyskiwanie zdrowia, wraz z każdym obrażeniem. W ten sposób samuraj potrafi unosić się w powietrzu przez wieczność. Nie chciałbym jednak widzieć, jak bardzo podziurawione jest jego ciało po takich torturach.

Przy okazji zapraszam do sprawdzenia naszego poradnika.

I found a way to fly forever from r/ghostoftsushima

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/07/random_ghost_of_tsushima_player_finds_a_way_to_turn_jins_life_into_a_never-ending_arrow_hell

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch