Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.07.2020 16:37
Ghost of Tsushima
18399V

Ghost of Tsushima ze śmiesznym błędem. Gracze żartobliwie proszą, aby go nie usuwać

Gracze znaleźli błąd, w którym mongolski dowódca, mimo utraty głowy, potrafi się czołgać. 

Ghost of Tsushima to najlepiej sprzedające się nowe IP Sony, o czym informowaliśmy ponad dwie godziny temu. Sucker Punch włożyło całe swoje serce w swój najnowszy projekt, czego świetnym potwierdzeniem są wysokie noty w recenzjach, jak i portalach zbierających recenzje graczy (np. Metacritic).

Klimatyczny sandbox nie posiada zbyt wielu błędów (przy moim podejściu nie znalazłem ani jednego), więc nie dziwi fakt, że w sieci nie lądują jakiekolwiek komiczne przeróbki przedstawiające przykładowo postacie pod ziemią czy dziwne miny NPC-ów. Dopiero wczoraj jeden z posiadaczy PlayStation 4 był świadkiem buga, dosyć śmiesznego, w którym mongolski dowódca, mając odciętą głowę, czołga się po podłodze.

Warto wspomnieć, że odcinać głowy można jedynie, robiąc to oczywiście skrytobójstwem, dowódcom. Są oni silniejsi od zwykłych mongolskich wojów, dlatego też Sucker Punch pokusiło się o zaprojektowaniu dodatkowej, brutalnej animacji. W większości sytuacji odbiorcy prosiliby twórców o naprawienie błędu, lecz w tym przypadku sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej.

Gdy wróg resztkami sił czołga się, Jin (główny bohater rzeczonej gry) może skrócić jego męki, co daje mu dodatkowy punkt hartu ducha, który może potem wykorzystać w celu zregenerowania zdrowia użycia specjalnej umiejętności pozyskanej dzięki ukończeniu mitycznej opowieści. Ważne więc jest, aby żółty pasek mieć uzupełniony, bowiem nigdy nie wiadomo, co czyha za rogiem.

Tak więc czytając komentarze i reakcje pod niżej zamieszczonym błędem można natknąć się na wpisy, w których nabywcy Ghost of Tsushimy żartobliwie proszą, aby Sucker Punch nic w tym temacie nie robiło. Myślę jednak, że na dniach pojawi się łatka, która wyeliminuje takowe sytuacje.

When you get decapitated but remember you didn't delete your Mongolian porn history in one of the tents that Jin's gonna loot from r/ghostoftsushima
[Video] [Ghost of Tsushima] That's one resilient Mongol Captain . . . from r/PS4

Źródło: https://sp1st.com/news/this-nighmarish-ghost-of-tsushima-glitch-is-one-we-hope-doesnt-get-patched

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch