Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.07.2020 13:19
Assassin's Creed
1752V

Assassin's Creed Valhalla. Ubisoft opowiada o ukrytym ostrzu

Ubisoft wypowiedział się na temat ukrytego ostrza, które ma odegrać w Assassin's Creed Valhalla ogromną rolę.

Assassin's Creed Valhalla doczekał się już m.in. zwiastuna przedstawiającego Eivora czy urywku rozgrywki skupiającego się na mini-grach (seks z NPC-em, picie alkoholu). W prawie każdym zwiastunie widzimy ukryte ostrze, które ma powrócić do serii o zakapturzonych zabójcach w glorii i chwale. Deweloperzy odpowiadające za swoje IP wypowiedzieli się na temat rzeczonego przedmiotu w rozmowie z portalem SegmentNext.

Głos zabrał dyrektor gry, Benoit Richer, który ochoczo zaznaczył, że ukryte ostrze będzie podróżowało z Eivorem, głównym bohaterem AC Valhalli, od samego początku rozgrywki. Można więc się domyślić, że żądny walki wiking odnajdzie cenne narzędzie nawet w prologu, nie wiedząc jeszcze wtedy, do czego ono służy. Deweloper dodał, że dzięki owej broni będziemy mogli zabijać po cichu nawet tych największych do pokonania przeciwników, posiadających wyższy poziom od naszej postaci.

Eivor otrzymuje Ukryte Ostrze dość wcześnie w grze. Eivor nie jest wyszkolonym Zabójcą, a wojownikiem Wikingów. Główny bohater postanawia nosić tę niesamowitą broń na nadgarstku, a nie poniżej, tak jak robili to Assasyni. Z Ukrytym Ostrzem, Eivor dowiaduje się, z biegiem czasu, że praktycznie każdy wróg może być zabity jednym ciosem. 

Richer wyjaśnia, że ukryte ostrze będziemy mogli użyć, kiedy na ekranie pojawi się specjalny czerwony symbol, uruchamiający mini-grę. Ów symbol to kółko podzielone na dwie części - gdy czerwony znak wejdzie w odpowiednią strefę, będziemy musieli kliknąć dany przycisk, aby wykonać cięcie ostrzem. Jeśli się pomylimy, nie wykonamy cichego zabójstwa. Deweloper dodał, że im trudniejszy wróg, tym część kółka odpowiadającego za wykonanie zabójstwa jest mniejsza.

Gracze będą mogli nauczyć się umiejętności, która pozwoli im grać w mini-grę, umożliwiającą Eivorowi zabić jednym uderzeniu nawet wrogów, którzy są na wyższym poziomie niż on sam.

Jednak im większa jest różnica pomiędzy poziomem wroga od gracza, tym mniejsza będzie czerwona strefa progowa, co sprawi, że będzie to trudniejsze do wykonania [skrytobójstwo na trudniejszym do zabicia wrogu - dop.red.], ale jak najbardziej wykonalne. 

Dla przypomnienia - Assassin's Creed Valhalla zadebiutuje 17 listopada bieżącego roku na komputerach osobistych, Xboksie One i PlayStation 4. Produkcja zmierza także na next-genowe konsole.

Źródło: https://segmentnext.com/2020/07/29/assassins-creed-valhalla-hidden-blade-mini-game/

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft