Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 29.07.2020 15:22
Frostypunk
443V

Frostpunk: On The Edge z datą premiery. 11 bit studios nie zwalnia tempa

Frostpunk: On The Edge właśnie otrzymało datę premiery. W rozszerzenie gracze korzystający z komputerów osobistych zagrają już 20 sierpnia.

Rodzimy deweloperzy odpowiadający za Frostpunka nie zwalniają tempa prac, wypuszczając dzisiaj nowy zwiastun informujący o dacie premiery najnowszego rozszerzenie do strategicznej produkcji. Dla przypomnienia, Frostpunk: On The Edge zostało zapowiedziane na początku czerwca

DLC rozgrywa się po wydarzeniach w podstawce i opowiada historię o ocalałych, którzy wyruszyli z Londynu w celu znalezienia nowego miejsca na osiedlenie się. Cała zabawa zaczyna się, gdy jedna z grup zwiadowczych zostaje wysłana do pobliskiego magazynu wojskowego, lekko wyniszczonego przez silną burzę. To właśnie w tamtym miejscu odbiorcy znajdą zapasy, które będą musieli przetransportować do dopiero co powstałej osady.

Oprócz nowej opowieści otrzymamy także nową mechanikę, o której nie wiemy obecnie zbyt dużo. Będzie można ją użyć wydając polecenia osadnikom, jak i grupom zwiadowczym na mapie Frostlandu. Tak brzmi oficjalna notka nt. On The Edge:

Rozszerzenie „On The Edge” („Na krawędzi”) opowiada o mieszkańcach Nowego Londynu, którzy zostają wysłani na specjalną misję po ustaniu Wielkiej Zamieci. Dodatek nie tylko rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w świecie Frostpunka, ale rzuca też graczowi nowe wyzwania i wprowadza nową mechanikę – zarówno w mieście, jak i na mapie Frostlandu – co znacznie wzbogaca dotychczasową rozgrywkę.

Na zupełnie nowej, ale równie zamarzniętej planszy pojawiły się nowe figury. Jaki los czeka twoich ludzi? Co to oznacza dla ciebie, ich przywódcy? Pokieruj przyszłością ludzkości w ostatnim rozdziale Frostpunka – „Na krawędzi” będzie zawierać:

  •     zupełnie nowy scenariusz rozgrywany po Wielkiej Zamieci,
  •     różnorodne wyzwania na nowym opustoszałym obszarze,
  •     wyjątkową mechanikę wykorzystywaną na mapie Frostlandu.

Rozszerzenie zadebiutuje 20 sierpnia na komputerach osobistych. Będzie ono dostępne za darmo dla osób, które zakupiły season passa. Na razie nie wiadomo, jak sprawa będzie wyglądać w związku z PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/frostpunk/on-the-edge-release-date

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk