Iza Łęcka Iza Łęcka 29.07.2020 08:50
playstation portable sony
3661V

PlayStation Portable z poważnym problemem. Gracze informują o puchnących bateriach

Najlepsze lata PlayStation Portable ma już dawno za sobą, tymczasem obecnie urządzenie może spowodować kilka niedogodności. Gracze informują o puchnących bateriach, które mogą nawet wybuchać. Sprawdźcie swoje konsole.

PlayStation Portable zadebiutowało na japońskim rynku w grudniu 2004 roku, w późniejszym czasie Sony próbowało podbić rynek konsol przenośnych za sprawą PlayStation Vitę, by następnie całkowicie zrezygnować z tego segmentu. Jeśli jednak posiadacie w domach PSP – lepiej odkopcie urządzenie i sprawdźcie baterię.

Po uzyskaniu doniesień od coraz większej liczby graczy, redakcja IT Media informuje o problemie konsolki. Posiadacze PlayStation Portable dostrzegli, że konsole zaczynają się dziwnie wyginać, a powodem niepokojącego zdarzenia jest bateria. Prawdopodobnie niedogodności występują w początkowym modelach konsoli (PSP 1000) oraz wersjach Slim.

Część graczy może posiadać PlayStation Portable zakopane w odmętach szafek i one również mogą mieć problem z baterią. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzić, czy Wasz model cierpi na wskazaną przypadłość oczywiście z zachowaniem środków ostrożności. Jeśli zauważycie jakieś zmiany, nie włączajcie konsoli. Według udostępnianych informacji, bateria PSP może nawet wybuchnąć.

IT Media zgłosiło się do Sony, którego rzecznik podkreślił, by nie używać konsoli, gdy bateria puchnie.

Źródło: https://kotaku.com/psp-owners-check-your-batteries-1844527676 https://www.psu.com/news/psp-battery-packs-are-reportedly-bursting-open-be-sure-to-check-yours/

Tagi: playstation portable psp Sony