Iza Łęcka Iza Łęcka 28.07.2020 07:00
Cuphead
1455V

Cuphead trafi na PS4? Gra powinna zostać dzisiaj zaprezentowana

Jedna z najlepszych gier niezależnych aktualnej generacji może już wkrótce trafić na PS4. Gracze dostrzegli ikonkę Cupheada na PlayStation Store, a na dzisiejsze popołudnie został zaplanowany specjalny pokaz Summer Game Fest.

Cuphead to jedna z perełek, która oczarowała cały świat. Gra dotychczas trafiła na trzy platformy (Xbox One i PC w 2017 roku, Nintendo Switch w 2019 roku), a na każdej została ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów, czego najlepszym dowodem jest średnia ocen na poziomie 86-88%.

W promocję produkcji mocno był zaangażowany Microsoft, a swego czasu pojawiła się plotka o możliwym dołączeniu StudioMDHR do Xbox Game Studios, ale dotychczas wciąż nie otrzymaliśmy żadnego potwierdzenia, by deweloperzy pracowali na zlecenie Phila Spencera.

Natomiast kilka godzin temu gracze dostrzegli na brytyjskim PlayStation Store ikonkę Cupheada – gra zniknęła już z PSN UK, ale pojawia się w innych regionach. Co więcej, we wspomnianym sklepie wciąż można dostrzec puste miejsce wśród ikonek. Daniel Ahmad (starszy analityk Niko Partners, który potwierdził już kilka przecieków) jest pewny, że Cuphead trafi na PlayStation 4:

Jak na razie wiadomość nie jest potwierdzona, choć trzeba dodać, że Geoff Keighley przed samym pojawieniem się Cupheada na PlayStation Store zaprosił graczy na specjalną aktualizację dotyczącą „jednego z naszych ulubionych studiów niezależnych”. Pokaz odbędzie się o 17:00.

Cuphead otrzyma jeszcze duże rozszerzenie The Delicious Last Course, choć wciąż nie znamy jego daty premiery. Co ciekawe, gra doczeka się własnej animacji, która trafi na Netflix.

Źródło: Twitter: Wario64

Tagi: cuphead playstation 4 ps4 studiomdhr