Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.07.2020 20:40
Netflix
1366V

Netflix kupił prawa do horroru, który powstał na Reddicie

Netflix właśnie kupił prawa do opowieści Matta Query'ego, autora „My Wife and I Bought a ranch”. Platforma dogaduje szczegóły z autorem.

Netflix potwierdził dzisiaj nowy serial w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, The Witcher: Blood Origin, a także poinformował, jakie filmy wypadną z oferty wraz z końcem lipca. W międzyczasie w sieci pojawiły się informacje, według których popularna platforma kupiła prawa do horroru, który powstał na popularnym forum, jakim jest Reddit.

Na serwisie internetowym Matt Query postanowił systematycznie publikować rozdziały ze swojego opowiadania, które zatytułował „My Wife and I Bought a ranch”. Opowiada ono o losach weterana wojennego, Harry'ego, i jego żony o imieniu Sasha, którym udało się stworzyć opłacalny interes, przy którym pracują na ranczu w stanie Idaho. Z biegiem czasu małżeństwo odkrywa, że ich dom jest nawiedzony przez duchy, co powoduje, że zaczynają odprawiać wszelkiego rodzaju rytuały, które raz poprawiają sytuację, a za innym razem tylko ją pogarszają. Wraz z biegiem czasu Harry lepiej poznaje ducha, w związku z czym walka staje się coraz bardziej napięta, a co więcej, bardziej osobista.

Opowieść Query'ego zafascynowała czytelników, dzięki którym trafiła ona na główną stronę Reddita, otrzymując tym samym wiele „Reddit Awards” od zarejestrowanych odbiorców. Okazuje się, że opowiadanie zafascynowało również samego Netfliksa, który postanowił dogadać się z Mattem i stworzyć produkcję opartą na wymyślonej przez niego fabule.

Produkcją kieruje Scott Glassgold i jego firma Ground Control Entertainment. Obecnie nie wiadomo, czy będzie to serial, czy też film, bowiem szczegóły są dopiero dogadywane. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to może czekać na nas mocna produkcja wchodząca w skład horrorów.

Źródło: https://gamerant.com/netflix-reddit-horror-story/

Tagi: matt query my wife and i bought a ranch Netflix