Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.07.2020 17:11
ps5
1088V

PS5 zostanie kupione w przeciągu 5 lat przez 120 milionów graczy? Raport DigiTimes brzmi interesująco

DigiTimes przedstawiło raport, który sugeruje, iż Sony ma zamiar sprzedać minimum 120 milionów egzemplarzy PlayStation 5.

Sony ma ogromne plany wobec PS5, co potwierdzili już na wydarzeniu The Future of Gaming, na którym zapowiedzieli pierwsze ekskluzywne produkcje zmierzające na next-genowy sprzęt. Podobnego zdania są analitycy z DigiTimes, którzy dzisiaj z samiutkiego rana przedstawili raport informujący, iż Japończycy chcą wejść na jeszcze wyższym poziom, a osiągną to tylko dzięki PlayStation 5.

W raporcie możemy przeczytać, że fabryka produkująca urządzenie (na Tajwanie) dostała informacje sugerujące, iż ma zostać wyprodukowanych minimum 120 milionów sztuk PS5 w przeciągu 5 lat. Mówi się, że Sony będzie chciało skrócić czas życia nadchodzącej konsoli o dwa lata względem PS4-PS5 (dla przypomnienia, czwarte PlayStation jest na rynku już prawie 7 lat), co oznacza, że za około 6 lat chętni mieliby dostać w swoje ręce PS6. Szacowana sprzedaż PS5 na całym świecie to 120-170 milionów egzemplarzy. Warto zaznaczyć, że current-genową konsolę nabyło (korzystając z danych z końcówki zeszłego roku) ponad 102 mln graczy.

Wszystko to zgadza się z przedstawionymi półtora tygodnia temu informacjami, jakoby Japończycy zwiększyli produkcję swojego oczka w głowie o 50%. Można rzec, że Sony naprawdę pokłada ogromne nadzieje w swoim nadchodzącym sprzęcie, podobnie jak zresztą Microsoft.

Trzeba przyznać, że 120 milionów sprzedanych sztuk to bardzo imponująca liczba, i jak najbardziej do osiągnięcia. Do konsol przekonuje się coraz więcej starszych osób, a co więcej, nie możemy zapominać także o tych młodych, którzy nie wyobrażają sobie żyć w obecnych czasach bez urządzenia, w którym mogliby pograć ze znajomymi przykładowo w FIFĘ.  Warto przypomnieć, że next-genowe konsole trafią do sprzedaży przed świętami, co oznacza, że pod choinką niejeden młody gracz znajdzie egzemplarz PS5/XSX.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-worldwide-shipments-reportedly-expected-to-hit-120-million-in-5-years-twice-as-much-as-xbox-series-x

Tagi: playstation 5 ps5 sprzedaż