Iza Łęcka Iza Łęcka 27.07.2020 10:57
Halo Infinite
1204V

Halo Infinite to „platforma na przyszłość”. Gra będzie rozwijana przez 10 lat

Halo Infinite to dla Microsoftu najważniejsza produkcja, na której barkach deweloperzy z 343 Industries chcą rozwijać całe uniwersum Halo. Twórcy planują rozbudowywać grę, oferując graczom nowe doświadczenia przez następne 10 lat.

Halo Infinite zostało określone jako „killer app”, które zachęci graczy do kupowania Xboksa Series X, jednak już kilka dni po pokazie Microsoftu, twórcy zostali zmuszeni do wyjaśnienia kwestii oprawy produkcji.

Pomimo wszelkich kontrowersji, 343 Industries podkreśla, że Halo Infinite to początek czegoś znacznie większego. Deweloperzy w następnych latach nie będą myśleć o Halo 7 lub Halo Infinite 2, gdyż gra zmierzająca na rynek w 2020 roku będzie platformą:

„Halo Infinite to początek naszej platformy na przyszłość. Chcemy, aby Infinite rosło z czasem, w odróżnieniu od numeracji tytułów i całego podziału, który mieliśmy wcześniej. Naprawdę chodzi o stworzenie Halo Infinite jako początku kolejnych dziesięciu lat dla marki Halo, a następnie budowanie tego wspólnie z naszymi fanami i społecznością.”

Halo Infinite będzie rozwijane przez dziesięć lat, ale nie oznacza to, że mamy do czynienia z „grą jako usługą”. Dzięki tej historii, zostaną zaoferowane nowe przygody, a produkcja zostanie rozbudowana pod względem technologicznym. Za sprawą aktualizacji po premierze, deweloperzy dodają wsparcie ray tracingu.

Wskazane podejście do Halo może okazać się korzystne dla sympatyków IP, którzy dzięki Xbox Game Pass nie tylko otrzymają produkcję, ale w przyszłości łatwo pobiorą wszystkie rozszerzenia – czy to fabularne, czy też do trybu sieciowego.

Źródło: https://www.ign.com/articles/halo-infinite-2-wont-be-happening-says-343-industries

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft