Iza Łęcka Iza Łęcka 27.07.2020 07:00
Xbox Series X
2825V

Microsoft: „Mamy wiele powodów, dla których ludzie kupią Xboksa Series X”. Halo Infinite jest jednym z nich

Microsoft przedstawił gry first-party zmierzające na swoje konsole oraz komputery osobiste, tymczasem pokaz Xbox Games Showcase zbiera mieszane opinie. Aaron Greenberg jest pewny, że Halo Infinite jest jednym z czynników, dla którego ludzie kupią Xboksa Series X.

Podczas Xbox Games Showcase mogliśmy zobaczyć prezentacje wielu gier zmierzających na Xboksa Series X, Xboksa One oraz komputery osobiste, choć na część z nich przyjdzie nam trochę zaczekać. Fable, Forza Motorsport oraz Avowed nie mają aktualnie dat premier i, niestety, nie możemy liczyć na debiut wskazanych produkcji w 2020 roku.

Mimo to Aaron Greenberg jest pewien, że Xbox Series X zadebiutuje z „killer app” (w żargonie określenie na aplikację, która stanowi wartość pewnej technologii, system seller), która skłoni graczy do kupowania nowej konsoli Microsoftu. Zdaniem szefa marketingu Xboksa tym tytułem jest Halo Infinite.

„Cóż, sądzę, że przy każdej premierze dużej konsoli, zawsze potrzebna jest ta "zabójcza aplikacja", ta gra, która została stworzona z myślą o niej, która jest niczym prawdziwa wizytówka. A dla nas to ekscytujące, że Halo Infinite [pod względem konsolowym] jest w pełni zoptymalizowane dla Xbox Series X.”

Halo Infinite ma zachęcać do kupowania nowej generacji Microsoftu, ale to tylko jeden z czynników, który sprawi, że gracze sięgną po nową konsolę:

„Biorąc pod uwagę gry, pierwszy raz w historii mamy [produkcje- red.] z czterech generacji, w które będziesz mógł grać na starcie. Poza tym, mamy ponad 100 tytułów w pełni zoptymalizowanych dla Xboksa Series X. Nie wydaje mi się, by na jakiejkolwiek konsoli można było grać w tak wiele gier.”

Gry to dla wielu graczy podstawowa kwestia, tymczasem Aaron Greenberg podkreśla również, że Xbox Series X będzie najmocniejszym next-genem:

„Nie wspominając już o tym, że jeśli zależy ci na mocy i specyfikacjach, będziemy bardziej wydajni niż jakakolwiek inna konsola do gier wideo. Tak więc z mocą, z Game Passem, z Halo, uważamy, że mamy wiele powodów, aby skłonić ludzi do zakupu Xboksa Series X”.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-exec-we-have-a-lot-of-reasons-for-people-to-buy-an-xbox-series-x

Tagi: 343 Industries aaron greenberg Halo Infinite Microsoft xbox Xbox Series X