Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.07.2020 19:07
Ubisoft gry ceny
733V

Ubisoft aktualnie nie zwiększy cen gier na PS5 i Xboksa Series X

Ubisoft przynajmniej aktualnie nie zamierza podążyć drogą 2K i wyciągać od graczy większych pieniędzy za next-genowe wydania gier. Podczas spotkania z inwestorami potwierdzono – produkcje francuskiego producenta i wydawcy kupimy w standardowej cenie.

Od kilku tygodni trwa dyskusja na temat droższych gier na nową generację. Sytuację rozpoczęło 2K Games, który potwierdził, że NBA 2K21 na PlayStation 5 i Xboksa Series X będzie droższy od wydania z PlayStation 4 i Xboksa One. Na szczęście podwyżka ceny w Polsce nie wygląda tak źle, ale w innych krajach gracze zapłacą więcej.

Teraz w sprawie wypowiedzieli się przedstawiciele Ubisoftu. Temat został poruszony na spotkaniu z inwestorami i francuski producent zapowiedział: gry przygotowane na nową generację, które zadebiutują jesienią będą dostępne w cenie z obecnej generacji.

Gracze mogą mieć pewność, że Assassin's Creed Valhalla oraz Watch Dogs Legion kupimy jeszcze w „standardowej cenie”, ale co będzie później? Przekonamy się pewnie w przyszłym roku. Warto jednak zwrócić uwagę, że choć Ubisoft głośno podkreśla, że nie zmienia cen, to jednak firma uruchomiła już zamówienia przedpremierowe na swoje największe pozycje, więc przynajmniej aktualnie nie powinniśmy spodziewać się zmian od tego studia.

Przedstawiciel Ubisoftu nie odpowiedział czy gracze powinni szykować się na wyższe ceny kolejnych tytułów, ponieważ obecnie firma skupia się na najbliższych premierach.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ubisoft-says-its-first-wave-of-ps5-and-xbox-series-x-games-wont-be-priced-at-70/

Tagi: cena ceny gier PlayStation 5 PS5 Ubisoft Xbox Series X