Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.07.2020 14:33
spider-man the last of us 2
1171V

Spider-Man jest wciąż najchętniej kupowaną grą Sony z PS4 w USA. The Last of Us 2 goni czołówkę

Spider-Man wciąż nie oddaje lidera w klasyfikacji najchętniej kupowanych gier z PlayStation 4 w Stanach Zjednoczonych. Gra Insomniac Games jest wciąż liderem, ale wszystko może zmienić się w przeciągu następnych tygodni.

Na The Future of Gaming zaprezentowano Spider-Man Miles Morales, które zadebiutuje na rynku wraz z premierą PlayStation 5. Możemy podejrzewać, że będzie to jeden ze sprzedażowych hitów, ponieważ poprzednia gra Insomniac Games wciąż cieszy się bardzo dobrym wynikiem na jednym z najważniejszych rynków, czyli w Stanach Zjednoczonych.

Mat Piscatella, analityk NPD, przedstawił najnowsze wyniki sprzedaży gier ekskluzywnych PlayStation 4 w USA i Spider-Man z 2018 roku jest wciąż najchętniej kupowaną produkcją japońskiej korporacji. Nie jest to duże zaskoczenie (w końcu Amerykanie kochają superbohaterów), ale warto sprawdzić pozostałe miejsca w rankingu.

God of War na drugim miejscu? Pewnie mogliśmy się tego spodziewać, ale już Horizon: Zero Dawn na najniższym stopniu podium to spora ciekawostka biorąc pod uwagę, że jest to nowa marka, którą Sony zapoczątkowało na tej generacji.

Interesująco wygląda sytuacja z The Last of Us 2 – jak wiadomo jest to najszybciej kupowana gra Sony na tej generacji i tytuł bez przeszkód już teraz znajduje się na czwartej lokacie. W przyszłym miesiącu przygoda Naughty Dog ma zgarnąć brąz, co będzie dużym sukcesem biorąc pod uwagę, że tytuł zadebiutował w czerwcu. Uncharted 4 (poprzednia gra ND) znajduje się na szóstym miejscu w zestawieniu.

Źródło: Twitter: MatPiscatella

Tagi: Sony Spider-Man Stany Zjednoczone the last of us 2