Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2020 19:40
WOT
427V

World of Tanks szykuje graczy na walkę w Berlinie. Twórcy zapowiadają nowości

Wargaming jeszcze w tym tygodniu zaproponuje graczom dużą aktualizację do World of Tanks. Na serwerach pojawi się między innymi mapa Berlin z 1945 roku, a dodatkowo zainteresowani sprawdzą kolejną przepustkę bojową. Poznajcie wszystkie szczegóły.

Już 11 czerwca na serwerach World of Tanks zostanie opublikowana nowa aktualizacja (1.9.1), której zdecydowanie najważniejszym elementem będzie mapa Berlin. Twórcy postanowili przygotować lokację bazując na niemieckiej stolicy z 1945 roku i fani mogą mieć pewność, że Wargaming podszedł do tematu z należytym szacunkiem.

„Mapa Berlin to lokacja o wymiarach 1050 x1050 m. Pracując nad nią staraliśmy się szczegółowo oddać wygląd niemieckiej stolicy podczas ostatnich tygodni II wojny światowej. Aby zadbać o wierność historyczną opieraliśmy się na archiwalnych zdjęciach Berlina z tamtych lat. Otoczenie, historyczne budynki i zabytki zostały precyzyjnie odtworzone, a wśród nich znajdują się między innymi Reichstag, Brama Brandenburska, Opera Krolla, Dworzec Lehrter czy Park Tiergarten. Aby uhonorować dziedzictwo Berlina, dołożyliśmy starań, by odzwierciedlić ówczesną atmosferę niemieckiej stolicy z uwzględnieniem najmniejszych detali.”

Deweloperzy wykorzystali materiały z ponad 300 źródeł, by mieć pewność, że każdy element miasta zostanie odpowiednio zaprezentowany. Dzięki temu udało się zrealizować wyjątkowy projekt, który powinien zostać bardzo ciepło przyjęty przez fanów gry.

„Wykorzystaliśmy liczne materiały z ponad 300 powszechnie dostępnych źródeł jak na przykład historyczne zdjęcia okolicznych terenów, archiwalne zdjęcia lotnicze, stare litografie, ryciny i pocztówki. Ogólnie, wszystkie gmachy i zabytki utrzymane są w architektonicznym stylu tego miasta z lat 40. XX wieku, a plan Berlina został odtworzony z najwyższą historyczna dokładnością. Oczywiście ze względu na wymogi rozgrywki w niektórych miejscach zmieniliśmy lub też dodaliśmy pewne elementy środowiska.”

To jednak nie koniec nowości. Od 11 czerwca wystartuje także drugi sezon przepustki bojowej, dzięki któremu sympatycy IP zawalczą o nowe nagrody takie jak dni konta premium, kredyty, fragmenty planów czy dwa nowe typy wyposażenia. Wargaming podkreśla, że to dwa czołgi (amerykański M48A5 i czechosłowacki TVP T 50/51) są tym razem „gwiazdami wydarzenia”. Za dobycie 45. poziomu zgarniemy ekskluzywny styl 3D na czołg X poziomu oraz jednego z dowódców.

Wargaming zaznacza, że ponownie przepustka bitewna jest darmowa dla wszystkich graczy.

„Pierwszy sezon przepustki bitewnej kończy się po trzech miesiącach, a społeczność bardzo ciepło przyjęła dodatkowe nagrody, jakie ze sobą niosła. „Zbieraliśmy opinie zaraz po wystartowaniu tej inicjatywy i dzięki temu możemy teraz przejść płynnie do drugiego sezonu. Jestem pewien, że druga odsłona przepustki bitewnej jeszcze bardziej przypadnie graczom do gustu.” – mówi Max Chuvalov, dyrektor wydawniczy World of Tanks

W World of Tanks pojawi się także większa opcja modyfikacji wyglądu maszyn, ponieważ teraz nowe naklejki progresywne staną się bardziej widoczne wraz z wykonywaniem konkretnych zadań w grze. Gracze skorzystają także z opcji regulowania stylów.

Wargaming wcześniej zapowiedział „Drogę do Berlina” oraz wprowadził dwulufowe czołgi.

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks