Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.07.2020 13:12
NPD wyniki sprzedaży
721V

Czerwcowa sprzedaż gier i konsol w USA najwyższa od 10 lat! Pandemia sprzyja branży

Pisaliśmy już o tym, że Nintendo Switch było bestsellerem czerwca w USA. Wiecie już również, które tytuły znalazły się na szczycie rankingu sprzedaży z tego miesiąca. Pora sprawdzić teraz kolejne informacje na temat sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Matt Piscatella z grupy NPD ujawnił kolejne informacje na temat sprzedaży na rynku gier wideo w czerwcu. Zainteresowanie grami i konsolami nie było tak wysokie od 10 lat. NPD zgłasza, że w czerwcu gracze wydali w USA na hardware, software i akcesoria aż 1,2 mld dolarów. Rok do roku to wynik wyższy o 26%. To też najlepszy czerwiec od 2009 roku, kiedy amerykańscy gracze wydali na swoje hobby rekordowe dla tego miesiąca 1,3 mld dolarów.

Przypominam, że wielkim zwycięzcą w hardwarowym wyścigu zostało w czerwcu Nintendo Switch, o czym pisaliśmy tutaj. Jeśli chodzi o gry, to na PS4 zarządziło w czerwcu The Last of Us 2, na Xbox One Call of Duty: Modern Warfare, a na Switch Animal Crossing: New Horizons. Pełne rankingi sprzedaży gier z czerwca znajdziecie tutaj.

Analitycy wskazują na to, że pandemia wymuszająca dłuższe przebywanie w domu przysłużyła się indywidualnej rozrywce. Nie tylko platformom VOD, ale przede wszystkim konsolom i graniu, co przekłada się na rewelacyjny, czerwcowy wynik zgłoszony przez NPD. 

Tagi: NPD sprzedaż wyniki