Nintendo Switch najchętniej kupowaną konsolą w USA. Hybrydowy sprzęt rządził w czerwcu

Gry
1645V
Nintendo Switch najchętniej kupowaną konsolą w USA. Hybrydowy sprzęt rządził w czerwcu
Kajetan Węsierski | 19.07.2020, 11:30

Wygląda na to, że nawet okres pandemii nie zatrzymuje sprzedaży Nintendo Switch na całym świecie. Konsola, pomimo trzech lat na karku, wciąż rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. 

Nintendo Switch to ogromny fenomen i odpowiedź na potrzeby graczy z całego świata. Wiele osób czekało na taki sprzęt od czasów PlayStation Vita - trzymano kciuki za konsolę, która zaoferuje masę świetnych gier na wyłączność, jak choćby ostatnia, ciekawa odsłona przygód Mario i będzie cały czas aktualizowana, w odpowiedzi na potrzeby fanów. 

Nie może więc zaskakiwać, jak ogromnym hitem okazało się hybrydowe urządzenie od Nintendo. Tezę najlepiej potwierdzają wyniki sprzedażowe, które zdają się z miesiąca na miesiąc tylko poprawiać. Jak możemy przeczytać na portalu Statista, do czerwca bieżącego roku rozeszło się ponad 59 milionów sztuk urządzenia

Jest to wynik, który ma prawo cieszyć - zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że debiut konsoli przypada na marzec 2017. Inną świetną informację podał analityk NPD Games, Mat Piscatella, który potwierdził, że Nintendo Switch było najlepiej sprzedającym się sprzętem do gier w czerwcu w USA - zarówno pod kątem liczby sztuk, jak i przychodów. 

Jest to sytuacja o tyle pozytywna dla samego Nintendo, że ogólna sprzedaż konsol w minionym miesiącu była o 17% niższa niż miało to miejsce w czerwcu 2019. To po prostu solidny i ciekawy sprzęt, który powinien przypaść do gustu wielu osobom

Źródło: https://www.statista.com/statistics/687059/nintendo-switch-unit-sales-worldwide/

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper