Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.07.2020 09:27
Solar System Colonist
914V

Solar System Colonist na pierwszym zwiastunie. Powstaje polska gra w stylu No Man's Sky

Polska firma PlayWay szykuje kolejną grę o charakterze symulacyjnym. Tym razem nie chodzi o motywy humorystyczne, tylko poważniejsze wątki science fiction w Solar System Colonist.

Solar System Colonist doczekało się pierwszego trailera i opisu głównych atrakcji gameplayowych. W grze nie zabraknie przede wszystkim motywu rozbudowy własnego statku kosmicznego, którym będziemy wyruszać do coraz dalej położonych planet i księżyców z układu słonecznego. Gra ma odtwarzać w pewnej mierze motywy znane z No Man's Sky - w tytule będziemy przede wszystkim pozyskiwać surowce z różnych planet, tak by rozwijać własną technologię (również broń i roboty, z których możemy utworzyć "własną armię" do walki z innymi najemnikami). Motywem przewodnim jest oczywiście konstrukcja i rozbudowa bazy gracza.

Jak zwykle w przypadku gier wydawanych przez PlayWay na Solar System Colonist poczekamy pewnie jeszcze długo na premierę. Gra doczekała się zwiastuna i pierwszych screenów, ale nie znamy jeszcze nawet jej przybliżonej daty premiery. 

"Czas najwyższy by ludzkość wykroczyła poza Ziemię. Asteroidy, planety i stacje orbitalne - wszystkie te obiekty zostały zawłaszczone przez najemników i zuchwalców, chcących nad nimi panować. Kosmos stał się zatłoczony. Niektórzy podpisali kontrakty, by pracować dla wielkich korporacji. Ty jesteś jednak samotnym wilkiem" - głosi opis szykowanej gry.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1327090/Solar_System_Colonist/

Tagi: No Man's Sky Playway polska solar system colonist