Ghost of Tsushima kolejnym sukcesem Sony. Gra podbiła pierwszy rynek

Gry
2368V
Ghost of Tsushima kolejnym sukcesem Sony. Gra podbiła pierwszy rynek
Iza Łęcka | 20.07.2020, 08:06

Po dużym sukcesie The Last of Us 2, Sony może świętować kolejny triumf. Ghost of Tsushima zdołało podbić brytyjski rynek, zajmując pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży. Gra nie osiągnęła wyniku podobnego do produkcji Naughty Dog, ale osiągnięty rezultat wystarczył na zapewnienie czołowej lokaty.

Premiera Ghost of Tsushimy odbyła się w ubiegły piątek, ale dwa dni wystarczyły na podbicie brytyjskiego rynku, dzięki czemu gra osiągnęła pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży. Tytuł Sucker Punch Productions bez problemu pokonał innego debiutanta, którym jest Paper Mario: The Origami King. Produkcja Sony osiągnęła czterokrotnie lepszy wynik.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ghost of Tsushima nie pobiła zeszłomiesięcznej premiery The Last of Us 2, choć sprzedaż pudełkowa była o 7% wyższa od Days Gone – obie gry można ze sobą porównać, bowiem mamy do czynienia z nowymi IP oferowanymi przez Sony na aktualnej generacji. Trzeba też podkreślić, że przygoda samuraja Jina zebrała lepsze wyniki w recenzjach.

Paper Mario: The Origami King trafiło na drugie miejsce w zestawieniu: sprzedaż pozycji jest większa od łącznych wyników dwóch poprzednich części serii: Paper Mario: Color Splash z 2016 roku (Nintendo Wii U) i Paper Mario: Sticker Star z 2012 roku (Nintendo 3DS). Co więcej, The Origami King osiągnęło odrobinę lepszy wynik od Super Paper Mario z 2007 roku, osiągając tytuł „najszybciej sprzedającego się dotychczas Paper Mario”.

W najlepszej piątce sprzedaży znajdują się jeszcze F1 2020, Animal Crossing: New Horizons oraz The Last of Us 2, co stanowi niezwykle interesującą sytuację. Wszystkie produkcje z TOP5 debiutowały bowiem w 2020 roku, a nieczęsto mamy do czynienia z takimi wyborami graczy na brytyjskim rynku, gdzie zawsze na listach sprzedaży znakomite rezultaty osiągają takie serie jak GTA, Call of Duty czy FIFA.

Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii (do 18 lipca za GfK)

  1. Ghost of Tsushima (nowość)
  2. Paper Mario: The Origami King (nowość)
  3. F1 2020 (1 - miejsce w ubiegłym tygodniu)
  4. Animal Crossing: New Horizons (2)
  5. The Last of Us Part 2 (3)
  6. Mario Kart 8: Deluxe (4)
  7. Grand Theft Auto 5 (6)
  8. Minecraft (Switch) (5)
  9. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy (10)
  10. Luigi's Mansion 3 (8)

Sprawdźcie także nasz poradnik do Ghost of Tsushimy oraz przeczytajcie recenzję.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Ghost of Tsushima.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-07-19-ghosts-of-tsushima-comfortably-beats-paper-mario-to-no-1-uk-charts

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper