Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.07.2020 12:15
OnePlus Nord zachwyca
1387V

OnePlus Nord zapowiada się świetnie. Budżetowy telefon zapewni nawet 12 GB pamięci RAM

Wygląda na to, że OnePlus Nord może okazać się hitem sprzedażowym. W ostatnich tygodniach pojawiało się sporo informacji na jego temat, które teraz zdają się potwierdzać. 

Rynek smartfonów jest w dzisiejszych czasach niezwykle bogaty. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie w zakładanej cenie. Są urządzenia do 1000, 3000, a nawet... Do 80 000 złotych. Wszystko zależy od zasobności portfela i wymagań. Sprawia to, że konkurencja rośnie, a twórcy muszą pracować nad coraz nowszymi pomysłami. 

I podczas gdy jedni zwiększają ceny, zmniejszając zawartość, ale zapewniając świetny software, inni obierają nieco odmienną drogę. Świetnym przykładem jest OnePlus Nord, który może zachwycić specyfikacją. Telefon doczeka się niedługo oficjalnego ogłoszenia (wraz z OnePlus Buds), a już teraz potwierdza się coraz więcej informacji na jego temat. 

Wyczekiwany smartfon ma zostać wyposażony w 12 GB pamięci RAM (bądź 8 GB w słabszym wariancie) i wyświetlacz z odświeżaniem na poziomie 90 Hz (sampling rate ma dobijać nawet do 180 Hz). Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - szarym oraz turkusowym, które widzieliśmy na jednym z przecieków. 

Biorąc pod uwagę komponenty oraz fakt, że sprzęt ma zostać wyposażony w procesor Snapdragon 765G, możemy oczekiwać najwyższego możliwego poziomu w tej półce cenowej. Oba warianty, pod kątem kosztów, prezentują się bowiem niezwykle przyzwoicie: 

  • 8 GB RAM i 128 GB - 360 dolarów.
  • 12 GB RAM i 256 GB - 399 dolarów.

OnePlus Nord

Źródło: https://wccftech.com/oneplus-nord-confirmed-to-feature-a-90hz-display-with-12gb-of-ram-and-google-phone-app/

Tagi: Oneplus OnePlus Nord smartfon