Iza Łęcka Iza Łęcka 17.07.2020 08:09
Cyberpunk 2077
1186V

Cyberpunk 2077 ma być „benchmarkiem” dla całej branży. Twórcy zawsze starają się definiować gatunek

W listopadzie odbędzie się długo wyczekiwana premiera Cyberpunka 2077. Najnowsza produkcja CD Projekt RED ma powtórzyć sukces Wiedźmina 3: Dziki Gon. Deweloperzy ponownie planują stać się wyznacznikiem dla całej branży i definiować gatunek.

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier, która podkręca zainteresowanie graczy z całego świata. CD Projekt RED planuje zapewnić dojrzałą i zaskakującą historię, która poruszy wielu sympatyków gier. W brutalnym Night City będziemy musieli sobie poradzić z wieloma niebezpieczeństwami, w czym na pewno pomocne okażą się ulepszenia oraz różnego rodzaju wszczepy.

Na tym jednak nie kończą się plany CD Projekt RED. W najnowszym wywiadzie zamieszczonym na łamach magazynu EDGE Max Pears opowiedział o aspektach, które deweloperzy pragną osiągnąć. Projektant poziomów odniósł się do sukcesu Wiedźmina 3, który przyczynił się do ustabilizowania pozycji zespołu w branży. Deweloperzy chcą dążyć do jeszcze większego sukcesu, przewyższając dokonania Wiedźmina i ustanawiając nowe standardy w branży.

Pears mówi wprost - Wiedźmin 3 stanowi swego rodzaju konkurencję dla Cyberpunka 2077, a CD Projekt RED coraz śmielej stara się podążać dalej ku rozwojowi branży:

"Nie mamy złych intencji w stosunku do innych studiów czy innych gier, ponieważ wszyscy w tej branży razem posuwamy medium do przodu. Ale w nawiązaniu do Wiedźmina 3, którego świat okazał się tak wielkim sukcesem, że ludzie spędzali wiele godzin na jego zwiedzaniu, mówimy o sporej konkurencji i innym postrzeganiu nas samych jako zespołu. Poprzez naszą poprzednią grę wyznaczyliśmy punkt odniesienia i staramy się podążać dalej.”

Projektant poziomów podkreślił, że ekipa polskiego studia zawsze dąży do rozwoju i tworzenia coraz lepszych gier. Twórcy chcą zamienić wszelkie pojawiające się różnice w korzyści. Cyberpunk 2077 ma stać się „benchmarkiem” dla branży i przełomową grą definiującą gatunek:

„Chodzi więc o to, aby zawsze przekraczać kolejne granice i starać się uczynić rzeczy lepszymi, ale także zrozumieć, jak różnice, które się pojawiają, można spróbować zamienić w korzyści. Ale tak, zawsze staramy się tworzyć gry definiujące gatunek i przełomowe."

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077