Iza Łęcka Iza Łęcka 08.07.2020 12:51
Cyberpunk 2077 V
1742V

Cyberpunk 2077 zaskoczy odważną i dorosłą historią. CD Projekt stawia na szacunek i tolerancję

Włodarze CD Projektu przywiązują ogromną wagę do poszanowania różnorodnych wartości. Wierzą, że atmosfera tolerancji wzmacnia kreatywność i pomysłowość zespołu, a to przekłada się na sukces całej marki. Cyberpunk 2077 ma być grą, która pod wieloma względami zaskoczy graczy.

CD Projekt to firma, która swoją pozycję w branży gier buduje już od kilkudziesięciu lat. Nie tylko produkcje polskiego studia poświęcone są różnorodnym problemom i kwestiom, które gorączkują graczy. W strategii grupy prym wiedzie szacunek do wszystkich, bez względu na wyznawaną religię, kolor skóry czy orientację seksualną. Włodarze firmy wierzą, że tylko w takim środowisku pracownicy zespołu będą dążyli do innowacji i rozwoju.

W najnowszym wywiadzie opublikowanym na łamach Rzeczpospolitej, Adam Kiciński (Prezes Zarządu CD Projekt) i Adam Badowski (Członek Zarządu CD Projekt, Szef Studia CD Projekt RED) odnieśli się do strategii i wartości ważnych dla grupy CD Projekt. Choć wśród polskich graczy echem odbiły się akty wsparcia chociażby wobec społeczności LGBT+ czy trudnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych, przedstawiciele firmy stawiają na tolerancję i akceptację różnorodności. Adam Kiciński odniósł się do mocnych reakcji na naszym podwórku:

"Ja tego tak nie odbieram. Było trochę słów krytyki, ale burzą bym tego absolutnie nie nazwał. Jeśli chodzi o polskie społeczeństwo, to nie mnie to oceniać. Cieszę się, że urodziłem się w Polsce i mogłem być świadkiem totalnej przemiany kraju, bo kiedy upadła komuna, byłem już pełnoletni i świadomy tego, co się dzieje.

Martwi mnie narastająca polaryzacja, ale to nie jest tylko problem Polski. Współczesne europejskie przywiązanie do tolerancji wynika wprost z potwornych nieszczęść, jakie sprowadziły na nas totalitarne systemy oparte na nietolerancji. Niestety, zaczynamy o tym zapominać."

Swoboda rozmowy i dzielenia się swoimi pomysłami oraz opiniami, która jest zapoczątkowana poczuciem bezpieczeństwa, prowadzi do rozwoju. Dzięki kreowaniu coraz nowszych idei, przedsiębiorstwo prężnie prze do przodu.

"Jestem przekonany, że w dzisiejszym świecie najlepsza droga do budowy nowoczesnej, konkurencyjnej gospodarki prowadzi przez otwartość na nowe i akceptację różnorodności."- Adam Kiciński

„Najważniejsze jest to, że różnorodność, o której mówił wcześniej Adam, i wynikające z niej różne wrażliwości i postrzeganie świata, nie prowadzą do konfliktu. Dzięki temu całą energię zespołu możemy skierować na kreację. A tworzenie złożonych rzeczy to proces zbiorowy. Co więcej, jest wyraźna korelacja pomiędzy otwartością na inność a tym, jak ona się przekłada na kreatywność i motywację. Moim zdaniem wynika to głównie ze zwiększonego poczucia bezpieczeństwa. W środowisku, w którym możesz być sobą, łatwiej jest szczerze rozmawiać, dzielić się swoimi ideami, wyrażać opinie i to jest zaczyn masy ciekawych rzeczy.” - Adam Badowski

Odwołując się do swoich największych gier – Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunka 2077 – Kiciński i Badowski mówią o różnorodnych kwestiach jakich gracze doświadczyli lub doświadczą. Wiedźmin 3 wielokrotnie dotykał problemu rasizmu, nierówności społecznej i stosunku bohaterów do słabszych. W przypadku Cyberpunk 2077, bazującym na podręczniku Mike'a Pondsmitha, gracze będą mogli doświadczyć swobody i płynności płci – czego przedsmakiem jest rozbudowany kreator postaci, o którym już jakiś czas temu wspominaliśmy. Wiemy, że w produkcji nie zabraknie różnobarwnych bohaterów, ale jak podkreślają członkowie zarządu CD Projekt, w grze zetkniemy się z wieloma ważnymi opowieściami:

„Cyberpunk 2077 zaskoczy wszystkich tym, jak wiele odważnych, mądrych i dorosłych historii można opowiedzieć w grze wideo. Ale to jest temat, do którego chętnie wrócę po listopadowej premierze, gdy będę mógł powiedzieć więcej.” - Adam Badowski

Źródło: https://www.rp.pl/Wywiady/307079906-Szacunek-i-tolerancja-wplywaja-pozytywnie-na-innowacyjnosc.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077