Iza Łęcka Iza Łęcka 17.07.2020 07:37
Gears 5 Xbox Series X
998V

Gears 5 może zadziałać nawet w 120 fps na Xbox Series X. Wiele nowości i lepsza jakość w porównaniu z PC

Gears 5 to jedna z produkcji, która wykorzysta moc Xboksa Series X. The Coalition zapowiedziało nowości: gracze korzystający z next-gena zagrają w trybie sieciowym w 120 klatkach na sekundę. Studio potwierdziło okazałą listę zmian.

The Coalition już kilka miesięcy temu zapowiedziało prace nad aktualizacją, dzięki której Gears 5 na Xboksie Series X będzie wyglądać i działać znacznie lepiej w porównaniu z rozgrywką na Xboksie One. Twórcy wspierają funkcję Smart Delivery, więc jeśli posiadacie grę na aktualnej generacji, nową wersję otrzymacie za darmo.

Podczas transmisji Inside Unreal przedstawiciele studia opowiadali o zmianach, które zapowiadają się naprawdę obiecująco: deweloperzy nie tylko zadbają o znaczące ulepszenie oprawy, ale pracują nad udostępnieniem rozgrywki w 120 klatkach na sekundę. O takiej płynności jest mowa w trakcie pojedynków sieciowych.

Zespół The Coalition planuje również zapewnić „niezwykle realistyczne cieniowanie” czy też zwiększyć liczbę cząsteczek o 50% względem rozgrywki na PC z ustawieniami Ultra. Przerywniki filmowe zadziałają tym razem w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę (na Xboksie One X 4K/30fps).

Niestety na pełną prezentację gry musimy zaczekać do przyszłego tygodnia. Gears 5 najpewniej zostanie pokazane podczas Xbox Game Showcase.

Gears 5 Xbox Series X - 1

Gears 5 Xbox Series X - 2

Źródło: https://wccftech.com/gears-5-xbox-series-x-features-120fps-multiplayer/

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition Xbox Series X