Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.07.2020 17:40
Call of Duty: Warzone skórka
2167V

Twórcy Call of Duty Warzone zmienili skórkę żołnierza. Skin miał gloryfikować policję

Infinity Ward zostało oskarżone o wychwalanie policji, co aktualnie w Stanach Zjednoczonych nie jest odebrane zbyt pozytywnie, więc deweloperzy Call of Duty Warzone i Call of Duty Modern Warfare postanowili dokonać zmiany skórki. Ich decyzja też zbiera mieszane opinie.

Infinity Ward ma ostatnio sporo problemów. Twórcy wciąż mierzą się z falą cheaterów, którzy niszczą grę i uniemożliwiają normalną rozgrywkę w Call of Duty Warzone, a ostatnio deweloperzy musieli także usunąć gest „OK”, który ma kontrowersyjne znaczenie i był źle odebrany przez niektóre środowiska.

W nocy deweloperzy przygotowali kolejną aktualizację, która jednak zajęła się zmianą jeden ze skórek – teraz „Border War” zostało przemianowane na „Home on the Range”. Twórcy dopracowali także opisy skina. Zmiany zostały dokonane, ponieważ żołnierz miał „gloryfikować policję” - choć trzeba zaznaczyć, że deweloperzy nie zmienili wyglądu żołnierza i nadal posiada na piersi napis „Policja”.

„Border War” miał wychwalać działania policji i został połączony z ostatnią sytuacją ze stanów Zjednoczonych. Deweloperzy najwidoczniej nie chcieli wchodzić polemikę i tłumaczyć swoją pierwotną wizję, a po prostu zmienili informacje. Oczywiście nie brakuje teraz głosów, według których studio nie powinno podejmować takiej decyzji.

Call of Duty Warzone zmiana skina 1

Call of Duty Warzone zmiana skina 2

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-07-14-infinity-ward-renames-call-of-duty-modern-warfare-and-warzone-border-war-soldier-skin

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward