Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.07.2020 15:05
Dirt 5
601V

DiRT 5 jest przeładowany zawartością. Twórcy ujawnili tryby i potwierdzają darmową aktualizację na next-geny

Codemasters nie oszczędza i zamierza zapewnić graczom mnóstwo zabawy w DiRT 5. Twórcy właśnie ujawnili szczegóły zawartości z najnowszych wyścigów i produkcja zaoferuje największą liczbę trybów w historii serii. Poznajcie szczegóły.

Twórcy DiRT 5 w świetny sposób prezentują nadciągające wyścigi i wcześniej otrzymaliśmy między innymi zapowiedź jazdy w 120 klatkach na sekundę czy też zobaczyliśmy konkretny gameplay, a teraz przyszedł czas na kolejne informacje.

Teraz możemy potwierdzić, że DiRT 5 zaoferuje także „najbardziej różnorodne pojazdy spośród wszystkich dotychczasowych gier z serii”. Studio przygotowało 13 różnorodnych klas i każdy fan szybkiej jazdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Gracze podczas rozgrywki sprawdzą zróżnicowane lokacje:

„Pokaz globalnych możliwości gry zaczyna się w Brazylii, pod czujnym okiem Chrystusa Zbawiciela. Samochody pędzą przez błoto i bujną roślinność, aby potem przeskoczyć na gorącą pustynię w Arizonie. Tu, głęboko w sercu kanionu, owalny, piaszczysty tor jest idealny na wyścigi samochodów sprinterskich. Następnie kierujemy się do serii surowych wąwozów wadi w Maroku, w których Rock Bouncer bierze udział w trudnym wydarzeniu Path Finder na górzystej drodze.”

Deweloperzy chcą mieć pewność, że nie będziemy także narzekać na brak odpowiednich trybów, więc DiRT 5 oferuje „więcej trybów gry niż jakakolwiek dotychczasowa gra w serii”, a mianowicie:

  • Landrush - okrągły tor na nierównym terenie z trudnymi technicznie odcinkami. Pogoda i warunki na torze zmieniają się w czasie rzeczywistym, co jeszcze dodaje adrenaliny.
  • Rally Raid - jazda punkt po punkcie maszynami stworzonymi do ekstremalnych warunków, z rozjazdami, gdzie naprawdę można wyskoczyć w powietrze.
  • Ice Breaker - jak sama nazwa wskazuje, to krótkie tory całkowicie na lodzie. Kontrola przepustnicy i precyzyjny drifting są tu kluczowe.
  • Stampede - twardy, bezlitosny, naturalny krajobraz oraz gotowe na wszystko maszyny. Trasa jest nieoznakowana i pełna przejazdów po błocie oraz piasku.
  • Path Finder - zupełnie nowy tryb! Kontrola szybkości i strategia są kluczem do sukcesu. Ciężkie tereny pełne stromych uskoków oraz kamienistych dróg.
  • Sprint - podkręcone do granic, szalone wyścigi. 900 KM, ogromne skrzydła i cztery różne rozmiary kół. Ciągłe skręcanie w lewo na owalnych i okrągłych torach. Gratka dla drifterów.
  • Ultra Cross - zróżnicowany teren i nieprzewidywalny projekt obwodu. Klasyczny rallycross, wzmocniony dla niezapomnianych wyzwań.

Do gry powróci także Gymkhana, dzięki której gracze będą skakać, driftować i kręcić bączki na specjalnej arenie przygotowanej do takich przyjemności. Fani uniwersum będą łączyć różne akcje, by móc osiągnąć zawrotne wyniki.

Codemasters potwierdziło także bezpłatną aktualizację na dwóch next-genach – jeśli kupicie grę na PS4 to możecie za darmo otrzymać wersję na PS5, a gdy sięgniecie po wydanie na XOne to pobierzecie edycję na XSX. Tak sytuację skomentował Robert Karp, reżyser wyścigów:

„Zwiastun daje graczom wgląd w świat DIRT 5 oraz szerokie zróżnicowanie czekających na nich atrakcji i opcji. Nadal jednak nie odsłoniliśmy kilku kart, w tym czegoś naprawdę dużego, co pojawi się po raz pierwszy w serii. Fani wyścigów, spragnieni najtrudniejszych terenów, ekstremalnych warunków pogodowych oraz emocji na każdym zakręcie znajdą to wszystko i o wiele więcej w DIRT 5.”

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: Codemasters DiRT 5 tryby