Iza Łęcka Iza Łęcka 13.07.2020 08:46
xbox logo
8155V

Xbox Series X z uniwersalnym pomysłem na pudełka do gier. Microsoft podkreśla nazwę „Xbox”

Microsoft nie zdecydował się poprzez opakowanie na podkreślenie platformy docelowej. Amerykańska korporacja płynnie przechodzi między generacjami, dlatego też na pudełku uwidoczniony został napis „Xbox”.

Sony w ubiegłym tygodniu zaprezentowało pudełka na gry debiutujące na PS5, które nieco różnią się od wcześniejszych przeznaczonych na produkcje dla PlayStation 4. Gracze przede wszystkim zobaczą napis „PS5”, który wyraźnie określa platformę docelową.

Microsoft zdecydował się na odmienną strategię. Firma płynnie przechodzi między generacjami, planuje przez określony czas wspierać Xboksa One i dla podkreślenia pewnej spójności, w następnych miesiącach nie zobaczymy dwóch wersji pudełek – nowy box zawiera u góry wyłącznie słowo „Xbox”. Dopiero poniżej dostrzec można konkretną platformę.

Część naszych czytelników mogła dostrzec zmianę już w przypadku Halo Infinite. Wczoraj również Ubisoft zaprezentował pudełka gier, które wyraźnie uwidaczniają koncepcję korporacji z Redmond. Pomysł wydaje się być o tyle uniwersalny, że umożliwi pozostanie przy wybranym designie opakowania, a zmianie ulegać będzie wyłącznie nazwa platformy na czarnym "pasku".Xbox okładki Ubisoft

Źródło: https://stevivor.com/news/xbox-series-x-box-art-actually-just-xbox-box-art/

Tagi: Xbox xbox one xbox series x