Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 12.07.2020 16:00
Ubisoft opuszcza kilku kluczowych pracowników oskarżonych o mobbing
1004V

Ubisoft opuszcza kilku kluczowych pracowników oskarżonych o mobbing

Ubisoft mierzy się obecnie z problemami wewnątrz swoich kadr. Najpierw w stronę kilku pracowników studia skierowano oskarżenia o napaści seksualne, a teraz kolejnych, o stosowanie mobbingu i wprowadzanie toksycznej atmosfery.

Ubosft nie ma ostatnimi czasy lekko. Najpierw przetasowania wśród pracowników w związku z zarzutami o napaści na tle seksualnym, a teraz w związku z mobbingiem. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że oskarżeni o nieetyczne metody pracy stosowali trzej kluczowi pracownicy firmy: Serge Hascoët, Yannis Mallat i Cécile Cornet. Ten pierwszy był osobą o bardzo dużych możliwościach - jednym zdaniem mógł rzekomo zatwierdzić lub odwołać dany projekt.

Według raportów Hascoët miał dopuszczać się różnie pojętego nękania i cechować postawą mizoginistyczną, czy homofobiczną. Zdarzało się też, że kierownik naruszał strefę komfortu podwładnych poprzez działania o podłożu seksualnym. Pozostała dwójka wyżej wymienionych pracowników miała nie dopuszczać się podobnych zachowań, ale przyzwalała na tego typu zachowania.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym firmy możemy przeczytać, że kierownicze trio wspomniane wcześniej opuściło firmę dobrowolnie. Yves Guillemot, czyli prezes Ubisoft przyrzekł, że pracownicy zostaną zastąpieni osobami odpowiednimi, tak aby podobne sytuacje w przyszłości nie miały miejsca.

Zaistniała sytuacja nie wpływa jednak na wydawnicze plany firmy. Dzisiaj o godzinie 21:00 rozpocznie się Ubisoft Forward, o którym więcej dowiecie się z tego miejsca.

Źródło: https://www.pcgamer.com/multiple-ubisoft-executives-step-down-amid-workplace-abuse-allegations/

Tagi: mobbing Ubisoft