Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 12.07.2020 12:52
Little Nightmares widziane oczami bohaterki. Fani zaprezentowali mod FPP
602V

Little Nightmares widziane oczami bohaterki. Fani zaprezentowali mod FPP

Little Nightmares to jeden z lepszych horrorów jeśli chodzi o produkcje mniejszego kalibru. Fani tworzą nie tylko teorie wokół nieco enigmatycznej opowieści małej Six, ale też modyfikacje. Jedna z nich pozwala spojrzeć na koszmarne lokacje oczami bohaterki.

Little Nightmares pojawiło się w kwietniu 2017 roku i z miejsca zyskało sobie przychylność zarówno graczy jak i krytyków, choć nie ma co ukrywać, że mniejsza produkcja ma swoje problemy - jak choćby nie do końca udane sterowanie. Niemniej jednak, w ogólnym rozrachunku produkcja okazała się sukcesem.

Jeśli chodzi o fanów, to lubią oni doszukiwać się przeróżnych szczegółów niewidzianych na pierwszy rzut oka i tworzyć teorie wokół protagonistki Litte Nightmares i jej głównego adwersarza. Nie tylko podstawowa wersja gry jest ogniskiem takich poszukiwań, ale też dodatki fabularne, noszące nazwę Little Nightmares: Secrets of the Maw.

Little Nightmares to zręcznościowa gra przygodowa w konwencji horroru. Wcielamy się w małą Six próbującą uciec z tajemniczego i złowrogiego miejsca. Całość obserwujemy z perspektywy bocznej i w głównej mierze rozwiązujemy zagadki środowiskowe i uciekamy przed dużymi, zdeformowanymi przeciwnikami.

Fani przygotowali modyfikację, pozwalającą sprawdzić jak Little Nightmares mogłoby się prezentować w trybie FPP. Widać, że kamera nie jest tak naprawdę umieszczona w oczach bohaterki, a bardziej na wysokości jej głowy - dlatego czasami ta pojawi się w kadrze. Jednocześnie widać, że nie wszędzie są ściany, ale to już kwestia konstrukcji gry. Przy okazji możemy zerknąć na kilka szczegółów niewidzianych na pierwszy rzut oka.

Little Nightmares II powstaje i możemy spodziewać się tej gry jeszcze w tym roku, ale szczegółów odnośnie premiery na ten moment nie znamy.

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UC1bjqTw24ZWqMkfQo9Zmjzg

Tagi: Bandai Namco Little Nightmares Tarsier Studios