Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2020 18:32
The Batman
909V

The Batman otrzyma spin-off w formie serialu! Zapowiedziano Gotham City

„Gotham City” to oficjalny spin-off filmu „The Batman”. Nadal nie zobaczyliśmy pełnego zwiastuna produkcji Matta Reevesa, ale możemy mieć pewność, że szykuje się coś więcej niż tylko jedna opowieść. Reżyser został zaangażowany w nowy serial.

„Gotham City” może okazać się czymś naprawdę wyjątkowym. Będzie to serial dramatyczny przedstawiający wydział policji z Gotham. Za produkcję będą odpowiadać Matt Reeves (reżyser „The Batman”), Terence Winter („Boardwalk Empire”) oraz Dylan Clark (producent „The Batman”). Stworzeniem opowieści zajmie się Warner Bros. Television i emisja odbędzie się na HBO Max.

Terence Winter zajmie się napisaniem historii, która będzie rozgrywać się w świecie stworzonym przez Matta Reevesa dla „The Batman”. Będzie to naprawdę ciekawe wydarzenie, ponieważ w serialu poznamy szczegóły korupcji w policji Gotham i będzie to początek całego uniwersum Batmana „na wielu platformach”. Potwierdzono, że serial zajmie się rozbudową całego projektu, który poznamy dzięki filmowi „The Batman” – autorzy opowiedzą dodatkowe historie przedstawionych postaci.

Tak sprawę zapowiedział Matt Reeves:

„Jest to niesamowita okazja, nie tylko do poszerzenia wizji świata, który tworzę w filmie, ale do zgłębiania go w takim stopniu, w jakim możemy sobie pozwolić tylko przez długi format – i rozpoczęcia pracy z niezwykle utalentowanym Terencem Winterem, który tak wnikliwie i z takim rozmachem pisze o światach przestępczości i korupcji. Jest to moje absolutne marzenie”

Aktualnie nie potwierdzono czy Batman pojawi się w „Gotham City”, ale odnoszę wrażenie, że Robert Pattinson otrzyma szansę na ciekawy rozwój swojego Nietoperza. Na więcej szczegółów musimy jeszcze zaczekać.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w sierpniu na specjalnym wydarzeniu DC FanDome poznamy nową grę z uniwersum Batmana. Nie będę specjalnie zaskoczony, jak Gotham Knights zostanie połączone właśnie z projektem „The Batman” i „Gotham City”.

Źródło: https://deadline.com/2020/07/the-batman-companion-tv-series-matt-reeves-terence-winter-hbo-max-multiplatform-universe-gotham-police-department-1202982390

Tagi: gotham city Matt Reeves The Batman