Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2020 14:02
Sony PlayStation
887V

Sony rozważa nabycie Leyou. Spółkę od twórców Warframe i Gears Tactics

Sony może w ciekawy sposób rozbudować SIE Worldwide Studios. Japoński producent rozważa nabycie holdingu Leyou, dzięki któremu do wewnętrznych struktur PlayStation mogłyby dołączyć między innymi Digital Extremes oraz Splash Damage.

Redakcja Bloomberg donosi o bardzo ciekawym ruchu Sony. Japoński producent i wydawca współpracuje z doradcą finansowym w sprawie potencjalnej oferty dla Leyou. Sony rozważa nabycie holdingu, którym są zainteresowane także inne firmy.

iDreamsky i Century Huatong już w maju były zainteresowane przejęcie Leyou, przez co akcje holdingu wzrosły o 9,8% – w całym 2020 roku wartość rynkowa firmy wzrosła o około 20% do poziomu 1,1 mld dolarów.

Sony może przejąć całą korporację, która ma pod sobą aż sześć spółek – Digital Extremes, Splash Damage (o przejęciu pisaliśmy w 2016 roku), Certain Affinity (Leyou ma 20% udziałów i posiada opcję wykupu spółki po 2020 roku), Athlon Games (wydawca), Kingmaker i Radiance Games.

Digital Extremes to ekipa odpowiedzialna za rozwój Warframe, a Splash Damage od lat wspópracuje z Microsoftem – deweloperzy ostatnio stworzyli Gears Tactics.

Jak podkreśla redakcja Bloomberg, Sony ma nadzieję, że wyprzedzi wszystkie inne oferty i będzie mógło przejąć studia zarządzane przez Leyou. Japoński gigant mógłby tym samym zwiększyć możliwości SIE Worldwide Studios, w którym znalazłyby się nowe studia do pracy nad grami na PS5.

Aktualnie Athlon Games współpracuje z Amazonem nad nowym MMO w świecie The Lord of the Rings.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-07-02/sony-is-said-to-weigh-bid-for-hong-kong-listed-gaming-firm-leyou

Tagi: Leyou playstation 5 ps5 Sony