Xbox Game Studios może zostać ponownie powiększone. Microsoft jest otwarty na przejmowanie kolejnych firm

Gry
1292V
Xbox Game Studios może zostać ponownie powiększone. Microsoft jest otwarty na przejmowanie kolejnych firm
Wojciech Gruszczyk | 09.07.2020, 18:13

Microsoft na przestrzeni ostatnich lat znacząco powiększył Xbox Game Studios, ale Phil Spencer mówi wprost: to nie koniec przejmowania firm. Szef marki Xbox chce kolejnych wzmocnień i słowa te pewnie nie pojawiły się dzisiaj bez przyczyny.

Microsoft pod koniec lipca zaprezentuje gry first-party i podczas wydarzenia zobaczymy między innymi Medium. W swoim czasie sporo mówiło się na temat przejęcia polskiego zespołu przez amerykańską korporację, jednak wciąż nie otrzymaliśmy potwierdzenia tej sytuacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sporo może się zmienić pod koniec miesiąca. Phil Spencer w ostatnim wywiadzie odniósł się do słów Matta Booty'ego, który w 2019 roku powiedział, że teraz Microsoft chce zająć się nowymi zespołami i w najbliższym czasie Amerykanie nie będą przejmować nowych firm. Szef marki Xbox ma jednak inne zdanie:

„W krótkim czasie nabyliśmy sporo nowych studiów i chcemy mieć pewność, że są one dobrze zintegrowane. Ponieważ rozmawialiśmy o tym z Mattem, chcieliśmy się tylko upewnić, że przychodzące studia będą traktowane jako pełna część organizacji. Chcieliśmy mieć pewność, że czują się oni odpowiednio wspierani.”

Spencer jednak zaznaczył, że baza użytkowników Game Passa wciąż rośnie, firma radzi sobie świetnie na rynku PC (najlepszy rok pod względem przychodów od Xbox Game Studios) i Microsoft może przejmować kolejne studia. Amerykańska korporacja musi mieć jednak pewność, że nowe zespoły otrzymają odpowiednie wsparcie:

„Pierwszym priorytetem było upewnienie się, że studia mają rzeczy, których potrzebują, aby zbudować najlepsze wersje swoich gier. To oznacza wydłużenie niektórych terminów i zapewnienie im większych budżetów.”

Xbox jest jednak wciąż wspierany przez Microsoft – Satya Nadella (CEO) i Amy Hood (CFO) nie przedstawili najmniejszych sygnałów, by Spencer zwolnił i szef marki Xbox podkreślił, że „zawsze rozmawia z ludźmi”, ale do odpowiednich przejęć musi pojawić się „okazja”.

Warto przypomnieć, że ostatnio pojawiła się plotka, według której Microsoft włączył się do walki o przejęcie WB Games.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-is-open-to-acquiring-more-studios-says-phil-spencer/

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper