Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2020 21:18
Batman Warner Bros. Interactive
1931V

Microsoft włącza się do walki o Warner Bros. Interactive. Korporacja może powiększyć Xbox Game Studios

Microsoft stale rozwija Xbox Game Studios, ale najnowszy ruch mógłby znacząco rozbudować możliwości wewnętrznych struktur. Według najnowszych informacji – korporacja z Redmond jest zainteresowana kupieniem Warner Bros. Interactive.

Już w zeszłym tygodniu informowaliśmy o bardzo ciekawej sytuacji: Warner Bros. Interactive ma zostać sprzedany i Take-Two, Electronic Arts oraz Activision Blizzard chcą walczyć o przejęcie zespołów.

Sytuacja jest bardzo interesująca, ponieważ według wiadomości opublikowanej przez redakcję The Information, Microsoft dołączył do stawki jest zainteresowany przejęciem. Dwa niezależne źródła potwierdziły szczegóły i korporacja z Redmond chce rozbudować Xbox Game Studios.

Warner Bros. Interactive to kolos, który posiada wiele zespołów deweloperskich. Na liście znajdują się między innymi Rocksteady Studios (seria Batman Arkham), NetherRealm Studios (Mortal Kombat i Injustice), Monolith Productions (Śródziemie Cień Wojny/Mordoru), TT Games (seria LEGO) oraz szereg mniejszych zespołów, które pomagają przy największych IP.

Wcześniej pojawiły się informacje, według których AT&T może otrzymać nawet 4 mld dolarów za dział gier i Take-Two, Electronic Arts oraz Activision Blizzard były zainteresowane wydaniem takich pieniędzy. Jeśli Microsoft wchodzi do gry, to korporacja musi dysponować budżetem o przynajmniej takiej wielkości.

Jeszcze oczywiście nic nie zostało podpisane, ale studia Warner Bros. Interactive mogłyby znacząco zwiększyć możliwości Xbox Game Studios i w Xbox Game Pass mogłoby pojawić się wiele ciekawych tytułów.

Źródło: https://www.theinformation.com/articles/microsoft-expresses-interest-in-acquiring-warner-game-unit

Tagi: Microsoft Warner Bros. Warner Bros. Interactive Xbox Game Studios