Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.07.2020 14:01
god of war kratos ps5
2908V

Twórca God of War: „Ceny gier muszą wzrosnąć”. Cory Barlog tłumaczy sytuację

Od ubiegłego tygodnia trwa dyskusja na temat ceny gier na nową generację. Cory Barlog jest przekonany, że produkcje muszą kosztować więcej. Twórca najnowszej przygody z serii God of War ma jednak dobre wytłumaczenie swoich słów.

2K Games zaprezentowało cenę NBA 2K21, która wywołała wielką dyskusję. Czy gry na nową generację będą droższe? Kolejni wydawcy są podobno zainteresowani podwyżką cen, a pierwszy sklep z Holandii oficjalnie przedstawił już wyższy standard.

Deweloperzy aktualnie nie wypowiadali się na ten temat, ale Cory Barlog postanowił zabrać głos w sprawie i jego słowa mogą zainteresować wielu graczy. Twórca najnowszego God of War jest przekonany, że gry muszą być droższe, jednak Barlog podkreśla – woli to od tytułów przeładowanych mikrotransakcjami:

Twórca woli jeden wzrost ceny niż kupowanie produkcji w znanym nam standardzie, a następnie męczenie się z małymi płatnościami. W sumie nie można się mu dziwić, jednak trudno mi uwierzyć, że nagle studia po zaproponowaniu tytułów za 300-330 zł przestaną dodawać do pozycji mikrotransakcje.

Oczywiście to klient zawsze decyduje portfelem, ale obawiam się, że także w tym wypadku branża bardzo płynnie przejdzie na nowy standard i zostaniemy zmuszeni do płacenia więcej za tytuły AAA.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-game-price-increase-favoured-over-cash-grab-microtransactions-by-god-of-war-director/

Tagi: ceny gier cory barlog PlayStation 5 ps5 Xbox series x xsx