Iza Łęcka Iza Łęcka 09.07.2020 13:32
Batwoman wybrana. Javicia Leslie wcieli się w Ryan Wilder
1547V

Batwoman wybrana. Javicia Leslie wcieli się w postać Ryan Wilder

Pomimo braku głównej bohaterki w jednym z najnowszych seriali The CW, stacja kontynuuje swoje plany na rozbudowanie serii. Po kilkutygodniowych poszukiwaniach udało się znaleźć aktorkę, która wcieli się Ryan Wilder. Poznaliśmy już nową Batwoman.

The CW rozwija obecnie serial „Batwoman”, radząc sobie z wszelkimi pojawiającymi się trudnościami. Po pierwszym sezonie Ruby Rose zrezygnowała z pracy na planie, co okazało się dla twórców niemałym problemem. Możemy jednak ogłosić, że nowa Batwoman została wybrana!

Javicia Leslie („God Friended Me”) wcieli się w zupełnie nową postać. Stacja postanowiła stworzyć Ryan Wilder, która przejmie strój superbohaterki – protagonistka została określona jako „sympatyczna, niechlujna, głupkowata i nieokiełznana”. Przed założeniem stroju Batwoman, Ryan parała się sprzedażą narkotyków. Według opisu stacji, Ryan jest „najbardziej niebezpiecznym typem wojownika”, gdyż w parze z wielkimi umiejętnościami podąża ogromne niezdyscyplinowanie. Podobnie jak poprzedniczka, Ryan będzie lesbijką. The CW podkreśla, że nie będzie to typowa, amerykańska superbohaterka, do jakiej widzowie zdążyli przywyknąć.

Javicia Leslie to jednocześnie pierwsza czarnoskóra aktorka, która wcieli się w Batwoman. Tak Leslie zapowiedziała swój angaż w serialu:

„Jestem niezmiernie dumna z tego, że jako pierwsza czarna aktorka zagram w telewizji ikonę Batwoman, a jako kobieta biseksualna mam zaszczyt dołączyć do tego przełomowego serialu, który w sposób pionierski podejmuje tematy ważne dla społeczności LGBTQ+.”

Pierwszy sezon „Batwoman” jest dostępny w Polsce na HBO GO. The CW w styczniu zamówiło 13 nowych sezonów seriali, a na liście znalazła się nowa historia Batwoman.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/new-batwoman-revealed-heres-who-is-playing-ryan-wi/1100-6479498/

Tagi: batwoman Javicia Leslie serial the cw