Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.07.2020 12:39
Ten Square Games
791V

Ten Square Games drugą najwyżej wycenianą spółką gamingową w Polsce. Firma od gier wędkarskich goni CD Projekt

Na giełdzie trwa szaleństwo na spółkach gamingowych, które obecnie są wyceniane nawet wyżej, niż niektóre banki.

O tym, że CD Projekt cieszy się w ostatnich miesiącach z rekordowych wycen giełdowych z pewnością już wiecie. CD Projekt dogonił już pod względem giełdowej wartości nawet takiego giganta jak Ubisoft. Warto jednak zwrócić uwagę również na inną polską firmę, która notuje ogromny wzrost wartości na giełdzie. Chodzi o Ten Square Games.

Jedna akcja Ten Square Games wyceniana jest obecnie na 592 zł. 6 lipca spółka osiągnęła rekordową w swoich dziejach wycenę, na poziomie 602 zł za jedną akcję. Dwa lata temu za jedną akcję Ten Square Games trzeba było wydać tylko 62 zł. Kapitalizacja spółki przekroczyła już poziom 4,4 mld zł, co sprawia, że Ten Square Games jest 22 największą polską firmą na rodzimej giełdzie. Mówimy tu już o poziomie prawie 2 razy wyższym, niż ten, który CD Projekt notował w momencie premiery Wiedźmina 3, co jest niesamowitym rezultatem dla firmy, która nie zajmuje się przecież grami AAA, tylko wydawaniem głównie tytułów smartfonowych.

Tak jak pisaliśmy ostatnio Ten Square Games wyrasta na nowego giganta polskiej branży gier. Firma zarabia głównie na mikrotransakcjach w takich tytułach jak Fishing Clash i Wild Hunt. Spółka założona przez twórców serwisu Nasza Klasa zgłosiła, że gracze wydali tylko w Fishing Clash w ostatnim kwartale aż 43 mln złotych. Jak widać zatem tworzenie mocnych gier wędkarskich bardzo się opłaca. Firma szykuje też kolejne smartfonowe produkcje, które niedługo trafią do dystrybucji. Więcej na ten temat przeczytacie w poprzednim newsie o Ten Square Games.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ten-Square-Games-warte-dwa-razy-tyle-co-CDR-w-dniu-premiery-Wiedzmina-3-7920111.html

Tagi: CD Projekt giełda polska ten square games