Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.05.2020 11:24
Fishing Clash polska
884V

Ten Square Games. Polska firma zarabia miliony na grach wędkarskich i myśliwskich

Jest na polskim rynku kolejna spółka gamingowa, która notuje wyraźne wzrosty. Chodzi o Ten Square Games, które specjalizuje się w rynku smartfonowym.

Ten Square Games, które zajmuje się głównie tworzeniem i wydawaniem smartfonowych produkcji, zgłasza znakomite wyniki finansowe. Spółka, która została w 2011 roku założona przez twórców serwisu Nasza Klasa zgłosiła, że w pierwszym kwartale 2020 roku zarobiła 35,3 mln złotych netto. Okazuje się, że smartfonowe produkcje traktujące o wędkarstwie i temacie polowań (największe hitami firmy są Fishing Clash i Wild Hunt) to bardzo intratne przedsięwzięcia.

Zysk netto Ten Square Games w pierwszym kwartale wzrósł do roku o 241%.  Z kolei w porównaniu z IV kwartałem 2019 roku zysk netto polskiej spółki wzrósł o 1,3%. Całkowite przychody polskiego producenta wyniosły w pierwszym kwartale 2020 roku 94,9 mln zł.

Przychody firmy generowane są głównie przez mikrotransakcje. W samym tylko Fishing Clash gracze wydali w ostatnim kwartale 43 mln zł (przy nakładach marketingowych na promocję tej wędkarskiej gry rzędu 19 mln zł). 

Ten Square Games planuje wydanie jeszcze w 2020 roku kolejnych smartfonowych gier, opartych na modelu mikrotransakcjach: Hunting Clash, SoliTales i Flip This House.

Tagi: polska ten square games