Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2020 22:30
ps5 i xbox series x
1015V

PS5 i Xbox Series X pokażą swoją moc dopiero na Unreal Engine 5. Epic Games jest pewne swojego silnika

Już pod koniec roku zagramy w pierwsze gry na konsolach nowej generacji, ale przynajmniej na początku nie możemy liczyć na wybitną jakość rozgrywki. Epic Games jest przekonane, że dopiero Unreal Engine 5 pozwoli graczom doświadczyć różnicy.

Unreal Engine 5 będzie ważnym elementem układanki dla nowej generacji. Silnik będzie wspierał PS5 i Xboksa Series X, a jego możliwości mają zaprezentować rozgrywkę w zupełnie nowej jakości.

Nick Penwarden z Epic Games w ostatnim wywiadzie dla magazynu EDGE zaznaczył, że PS5 i Xbox Series X dla deweloperów i inżynierów przez długi czas nie zapewnią czegoś wyjątkowego. Dopiero pod koniec generacji twórcy będą mogli faktycznie wykorzystać wszystkie atuty next-genów i tym samym zaprezentują zupełnie nową jakość.

Nie oznacza to jednak, że gracze nie poczują różnicy. Już Unreal Engine 4 na nowych urządzeniach ma pokazać „kilka fajnych rzeczy”, ale tak naprawdę dopiero Unreal Engine 5 zapewni „duży skok”. Wtedy to gracze mają poczuć, że mają w domach nową generację. Trzeba jednocześnie wspomnieć, że choć UE5 będzie dostępny na początku przyszłego roku, to jednak pod koniec 2021 roku odbędzie się jego pełna premiera.

Przedstawiciele Epic Games raz zachęcają do nowej generacji wspominając o „filmowej jakości grafiki”, a innym razem informują, że na najlepsze przyjdzie nam zaczekać. Mimo wszystko możemy mieć pewność, że o Unreal Engine 5 będzie jeszcze głośno. W końcu silnik będzie wykorzystywany przez między innymi kilka czołowych ekip Microsoftu.

Źródło: https://www.psu.com/news/epic-says-ps5-xbox-series-x-games-wont-offer-huge-difference-from-current-gen-in-2020/

Tagi: Microsoft ps5 Sony unreal engine 5 xbox series x