Iza Łęcka Iza Łęcka 06.07.2020 08:42
PS5 i Xbox Series X
2215V

PS5 i Xbox Series X zapewnią grafikę filmowej jakości. Epic Games wychwala next-geny

Już w tym roku zapoznamy się z pierwszymi, next-genowymi produkcjami. Dzięki współpracy z producentami z Sony oraz Microsoftu, jeden z przedstawicieli Epic Games jest pewien, że PlayStation 5 i Xbox Series X zapewnią zupełnie nowe doświadczenia.

Epic Games jest mocno zaangażowane w rozwój nowej generacji. Poprzez rozgrywkę na PS5, twórcy zaprezentowali Unreal Engine 5, decydując się również na dostosowanie swojego silnika do next-genowej konsoli Sony, najpewniej więc możliwości next-genów są gigantowi branży doskonale znane.

Podczas rozmowy z dziennikarzem Official PlayStation Magazine dyrektor technologii z Epic Games nie ukrywał zadowolenia z możliwości nowych konsol. Kim Liberi podkreślił, że jego życiowym marzeniem było, by grafika komputerowa w czasie rzeczywistym była tak wiarygodna i realistyczna jak filmy. Poświęcając swoją uwagę next-genom, przedstawiciel Epic Games zachwalał potencjał i najważniejsze atuty PS5 oraz Xboksa Series X:

„Grafika nowej generacji i moc obliczeniowa nie tylko sprawią, że gry staną się bardziej realistyczne, ale także umożliwią zupełnie nowe koncepcje rozgrywki, które będą mogły wykorzystać w pełni dynamiczne środowiska i oświetlenie, znacznie ulepszoną fizykę, inteligentniejszą SI i bogatsze doświadczenia w grze wieloosobowe.”

Podczas The Future of Gaming oraz innych odbywających się w ostatnim czasie imprez zobaczyliśmy kilka tytułów przygotowywanych z myślą o nowej generacji, jednak jak dotąd żadna z prezentowanych gier wyraźnie nie uwydatniała możliwości nowej generacji. Na tytuły maksymalnie wykorzystujące potencjał next-genów przyjdzie nam jeszcze zaczekać, jednak Kim Liberi jest kolejnym przedstawicielem branży, który wierzy w zupełnie nową jakość jaką zapewnią PS5 i Xbox Series X.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-and-xbox-series-x-will-bring-movie-quality-graphics-new-gameplay-concepts-smarter-ai-and-more-epic-games

Tagi: epic games PlayStation 5 PS5 xbox series x XSX