Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2020 18:04
Xbox Cloud Gaming
649V

Xbox Cloud Gaming otrzyma kontroler od 8BitDo

8BitDo potwierdziło przygotowanie kontrolera do Xbox Cloud Gaming. Gracze będą mogli skorzystać z całego urządzenia lub po prostu wykorzystać klips, by podłączyć do rozgrywki pad od Xboksa One.

Microsoft już teraz pozwala cieszyć się biblioteką Xboksa One na smartfonie lub tablecie, ale najlepsze dopiero przed nami. Firma inwestuje gigantyczne pieniądze w Project xCloud i platforma do streamingu ma okazać się ważnym elementem planów amerykańskiej korporacji.

Sytuację wykorzystuje 8BitDo, które przygotowało specjalny kontroler. Sprzęt możemy wykorzystać podczas rozgrywki streamując tytuły z aktualnej generacji lub przygotowywać się na pełnoprawną chmurę. Trzeba przyznać, że całość wygląda naprawdę nieźle i pewnie sympatycy takiej zabawy będą mogli rozważyć zainwestowanie w 8Bitdo Sn30 Pro. Propozycja została wyceniona na około 180 zł, a premiera odbędzie się 21 września.

Microsoft potwierdził dzisiaj datę Xbox Games Showcase, ale aktualnie nie możemy mieć pewności, że na tej imprezie usłyszymy o Project xCloud.

Xbox Cloud Gaming 8bitdo

Źródło: https://twitter.com/Wario64/status/1280143223185272832

Tagi: 8bitdo Xbox Xbox Cloud Gaming